Білл Ґейтс та інші мільйонери дають поради, як економити та оптимізувати витрати

Треба мати навички оптимізації витрат, аби стати власником великих статків.

На практиці - більшості людей досить важко оптимізувати витрати та відкладати хоча б 10% власного доходу. Але мільйонери завжди акцентують: аби заробити - навчайтеся економити.

1. Відмова від кредитних карток

Власник компанії "Dallas Mavericks" і 4,2 млрд доларів вважає, що кредитки - зло для людини з низькою фінансовою грамотністю і здатні розорити навіть найбільш економних. Завдяки кредитним карткам люди витрачають більше, ніж планували. 

"Гроші, зекономлені на відсотках по кредитці, - це кращий дохід, ніж будь-який дохід від інвестицій, скажімо, в цінні папери. Це вірно, інвестиції приносять в середньому 10-15% річних, а кредитна організація бере 20-25% за використання позикових коштів", - констатує К'юбан.

2. Купувати те, що покращує життя

Відома економічна консультантка Адель Омоль рекомендує витрачати гроші. Але тільки на те, що дійсно поліпшить ваше життя. У списку дозволеного: книжки, інвестиції, освіта та подорожі. Метод здався сумнівним? Омоль він допоміг вибратися з боргової ями і сколотити мільйонний статок.

3. Стежити за зростанням заощаджень

Засновник компанії Microsoft Білл Ґейтс надає дуже велике значення правильним розрахункам.

"Я знову і знову дивувався тому, наскільки важливі розрахунки для поліпшення фінансового становища людини. Ви можете досягти великого прогресу, якщо поставите перед собою чітку мету і знайдете правильний спосіб вимірювання, який допоможе вам рухатися до цієї мети. Використовуйте спеціальні застосунки, паперовий блокнот чи органайзер, але обов'язково контролюйте свої фінанси", - зазначив Ґейтс.

4. Інвестувати в себе

Аби охопити величезний пласт інформації, доведеться інвестувати в себе. Такер Г'юз, що заробив свій перший мільйон у 22 роки, рекомендує:

"Читайте не менше 30 хвилин на день та невпинно шукайте хороших наставників. Поглинайте знання, наче повітря. Прагнення до знань повинно бути найголовнішим у житті. Перша і найважливіша інвестиція - це інвестиція в себе. Це гарантує високу віддачу вкладень, незалежно від трендів на фінансовому ринку".

5. Автоматизувати накопичення

Раян Стьюман не тільки самостійно заробив мільйони, але і написав кілька книг про те, як досягти успіху. Він розповідає, що теж зіткнувся з тим, що не може почати відкладати кошти самостійно, і тому перевів цей процес в автоматичний режим. Фіксована сума списувалася з його рахунку і відправлялася на накопичувальний рахунок. Наразі він відраховує близько 1000 доларів на тиждень і не відчуває жодних проблем.