15 грудня 2018

 
 
24 02 2017 19:05

 

Віденський суд не згодився з вимогою прокуратури Відня ув'язнити українського олігарха Дмитра Фірташа в рамках його екстрадиції до Сполучених Штатів на прохання американської влади.

"Фірташа було звільнено без попередніх умов", - заявили ЗМІ неназвані джерела.

Як відомо, Віденський суд, розглянувши прохання Іспанії про видачу українця Дмитра Фірташа, 23 лютого прийняв рішення випустити його під заставу у сумі 125 мільйонів євро. Проте, бізнесмена було негайно затримано.

"Суд відхилив клопотання офісу Віденської прокуратури про арешт Фірташа, оскільки немає ніякого ризику, що Фірташ не з'явиться до суду. Фірташ має приходити до суду через регулярний період часу", - заявили адвокати бізнесмена. Окрім того, додав захисник, олігарх віддав свій закордонний паспорт суду та не може покинути територію Австрії.

Голову Group DF Дмитра Фірташа арештували ще навесні 2014 року на прохання уряду США. За даними американського Мін'юсту, обвинувачений намагався дати хабар на $ 18,5 млн, аби дістати дозвіл на видобуток корисних копалин в Індії.

Віденський регіональний суд у кримінальних провадженнях виніс рішення про екстрадицію Фірташа, але потім вирішив випустити за 125 мільйонів застави. У квітні 2015 року той же суд ухвалив не видавати Фірташа Америці.

Однак, цьогоріч 21 лютого, Вищий регіональний суд у Відні задовольнив клопотання прокуратури щодо прохання влади США. В Америці Фірташу загрожує до 50 років в'язниці і конфіскація всіх активів.

Загрузка...