Глава «Укренерго» пояснив, скільки в Україні діятимуть графіки відключень

Глава «Укренерго» пояснив, скільки в Україні діятимуть графіки відключень

Відсутність електроенергії в Україні буде виникати періодами

Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що відключення електроенергії в Україні не будуть проводитися щодня, а будуть виникати періоди дефіциту енергії.

Протягом досить тривалого періоду часу, і весною, і влітку, і взимку, в нас будуть періоди дефіциту електроенергії, коли доведеться застосовувати відключення споживачів. Це не буде напевно кожен день. Наприклад, на наступному тижні ситуація може бути дійсно значно легше, чим на цьому і це буде пов'язано зі зміною погоди

Кудрицький пояснив, що в Україні з часу на час будуть виникати періоди, коли оператори енергосистеми змушені будуть застосовувати відключення споживачів як останній засіб для збалансування системи.

Коли ми як оператори визначаємо загальний дефіцит протягом доби погодинно, ми цей дефіцит розподіляємо рівномірно по областях. Ми кожній області доводимо ліміт споживання, який пропорційний до нормального споживання регіону. Таким чином всі мають нести солідарне навантаження від цих відключень

Кудрицький зазначив, що щоб уникнути дефіциту енергії в системі, потрібно відновити потужності електростанцій і розробити нову генерацію, яка буде децентралізованою і більш стійкою до атак.

Щоб повністю відійти від цих ризиків потрібно, по-перше, відновити потужності електростанцій, а по-друге, потрібен час, щоб розробити нову генерацію, яка буде децентралізованою, більш убезпеченою та стійкою для атак, яка зможе замінити пошкоджені теплові вугільні електростанції, які на сьогоднішній день є першочерговими цілями для ворога

Раніше було повідомлено, що "Укренерго" вводить контрольовані аварійні відключення електроенергії для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України.

У Києві 16 травня було запроваджено графік погодинних стабілізаційних відключень світла через значний дефіцит електроенергії.

Читайте також: