24 квітня 2019

 
 
Картинка користувача admin.
12 09 2018 14:49

За словами економіста, якщо шведська компанія попередньо не вивчить ринок і не навчиться гнучкості, вона може незабаром піти з України.

Перший магазин IKEA на українському ринку можуть витіснити її ж двійники. Про це в коментарі сайту "Сегодня" заявив економіст Олександр Охріменко.

На думку експерта, в першу чергу, оригінальна компанія буде програвати українським копіям за ціною.

"Українські IKEA – це контрабанда. Хлопці возять контрабанду, податки не платять, внаслідокк – у них ціна нижче плінтуса. Оригінальна ж компанія може пропонувати товари за ціною, як в Німеччині, а їх у нас масово не куплять", – пояснює економіст.

Орім того, як вважає Охріменко, проти IKEA можуть зіграти можливе небажання вивчати український ринок і відсутність гнучкості.

"Подібні компанії, коли заходять в Україну, роблять вигляд, що вони такі круті, великі дядьки, не запрошують місцевих фахівців і не вивчають ринок. Будь-який ринок треба попередньо вивчити і потім вибудовувати схему під нього. А снобізм подібних компаній не дозволяє це робити. наприклад, німецька компанія Metro в усьому світі займається оптом і працює з бізнесменами. Роздробу у них немає. До України вони спочатку зайшли з такими ж амбіціями, але не змогли їх реалізувати. Вони помучилися, отримали збитки і зараз займаються роздрібною торгівлею в Україні. Хоча, наприклад, в Польщі вони не працюють за такою схемою", – говорить Охріменко.

За словами експерта, якщо IKEA не навчиться гнучкості, з України вона може швидко піти, а копії при цьому залишаться.

Нагадаємо, в кінці 2017 року шведська компанія IKEA, яка займається продажем товарів для будинку, офіційно заявила про свій вихід на український ринок.

Сьогодні, 12 вересня 2018 року, президент України Петро Порошенко повідомив, що були досягнуті всі необхідні домовленості, і шведська компанія ухвалила остаточне рішення. Крім того, вже з'явилася інформація про те, яким буде перший магазин IKEA в Україні.

Категории: 

Загрузка...