Іран пригрозив військовою відповіддю Ізраїлю, у столиці Сирії чути вибухи

Консульство Ірану в Сирії знищено, що призвело до загибелі численних високопосадовців і генералів. Це може привести до війни в регіоні, повідомляє Vox News за Хвилею.

За даними ЦРУ, Ізраїльа було попереджено про можливу військову відповідь з боку Ірану протягом 48 годин.

"Раніше чиновники Ірану заявляли, що їхня країна вже має повне право відповісти на напад Ізраїлю на їхнє консульство", - пише видання.

The New York Times у свою чергу зазначає, що вибух Ізраїлем будівлі посольства Ірану в Дамаску є серйозною ескалацією того, що "вже давно є киплячою неоголошеною війною між Ізраїлем та Іраном".

Вибухи у Сирії

Соціальні медіа та користувачі мережі поширюють інформацію про вибухи в Дамаску. Відеокадри свідчать про тривогу у столиці Сирії, видно швидкі карети швидкої допомоги та чути гуркіт вибухів. Рух транспорту у районі Аль-Шаалан утворився затор.

Деталі

1 квітня 2024 року ізраїльські літаки обстріляли будівлю консульства Ірану в Дамаску згідно із даними Міністерства оборони Сирії. Унаслідок атаки загинуло сім членів Корпусу вартових Ісламської революції, включаючи високопосадованих генералів. Іран і Сирія звинуватили в ударі Ізраїль. Посол Ірану Хоссейн Акбарі заявив, що консульство стало мішенню для шести ракет, випущених зразками F-35.

Спікер Ради національної безпеки США, Джон Кірбі, 2 квітня заявив, що Сполучені Штати не мали відношення до авіаудару, яким Ізраїль звинуватив Іран.

Адміністрація президента Джо Байдена розглядає можливість продовження поставок зброї для Ізраїлю на суму 18 мільярдів доларів, включаючи літаки F-15 та боєприпаси.