Коли краще садити огірки в стаканчики, теплицю і в ґрунт

Навесні починаються посівні роботи. Водночас виникають питання, коли садити огірки в стаканчики і в теплицю. Саме роботи в теплиці виходять на перший план.

Час, коли садити огірки в теплицю, залежить від сорту огірків і від ґрунту, на який потім будуть посаджені саджанці. Загалом чинників, коли садити огірки на розсаду в теплицю, дуже багато. 

Коли садити розсаду огірків?

Розбираючись у питанні, коли садити розсаду огірків для теплиці, потрібно зрозуміти, навіщо це взагалі робити (чому відразу краще не висаджувати насіння в ґрунт). Такий варіант теж можна здійснити, але треба враховувати термін прогрівання ґрунту. Висаджувати розсаду, а не насіння, менш ризиковано. 

Висаджування огірків заздалегідь у теплицю може мати кілька переваг. По-перше, це дає змогу створити оптимальні умови для росту і розвитку рослин, включно з температурою і вологістю (які можна регулювати). По-друге, це допомагає подовжити сезон збору врожаю, адже огірки можуть почати плодоносити раніше, ніж якби їх саджали на відкритий ґрунт.

коли саджати огірки в стаканчику

Посадка огірків у теплицю має кілька вагомих причин: 

 1. Прискорений початок росту. У теплиці температура і вологість контролюються, що сприяє швидкому проростанню насіння і початку росту рослин.

 2. Захист від погодних умов (негативних для насіння, яке не зміцніло). Теплиця надає захист від несприятливих погодних умов, як-от різкі перепади температур, вітер чи дощ, що може сприяти стабільнішому росту та розвитку рослин.

 3. Запобігання розвитку хвороб. У теплиці можна створити відповідні умови, що зменшує ризик зараження рослин хворобами або шкідниками.

 4. Збільшення врожаю. Завдяки контрольованим умовам у теплиці і можливості створення оптимального мікроклімату можна домогтися більш високого врожаю огірків.

Загалом, попередня посадка огірків у теплицю забезпечує в рази більше плюсів, ніж може здатися на перший погляд. 

Як краще огірки садити в теплицю, яку тару і як використовувати? 

Під час посадки огірків у теплицю або на відкритий ґрунт можна використовувати різні методи. Усі вони мають свої переваги:

 1. Насіння в горщиках або касетах. Насіння огірків можна попередньо посадити в горщики або касети з ґрунтом для пророщування. Коли рослини стають досить великими, і небезпека заморозків мине, їх можна пересадити в теплицю.

 2. Пряма посадка в ґрунт. Насіння можна також сіяти прямо в ґрунт теплиці, коли ґрунт прогріється і буде готовий до посадки. Цей метод простіший у виконанні, але він може потребувати додаткового контролю за умовами вирощування.

 3. Що стосується тари, то для пророщування насіння огірків можна використовувати пластикові горщики, торф'яні горщики, горщики з біорозкладних матеріалів або спеціальні касети для розсади. 

 4. Коли рослини виростуть і будуть готові до пересадки, їх можна висадити в ґрунт теплиці.

Важливо забезпечити рослинам достатню кількість світла, вологи та поживних речовин для швидкого росту. 

Коли краще висаджувати огірки? 

Час посадки огірків на розсаду в теплицю залежить від кліматичних умов регіону і конкретних характеристик сорту огірків. Зазвичай огірки зазвичай висаджують на розсаду в теплицю за кілька тижнів до того, як останні заморозки проходять у певному районі.

У середніх і холодних кліматичних зонах це може бути наприкінці весни або на початку літа, а в теплих і помірних кліматичних умовах висаджування можна зробити раніше. 

коли висаджувати огірки в теплицю

Висадка в ґрунт або в теплицю має безліч нюансів. Для цього потрібно створити спеціальні умови. Навіть для теплиці вони потрібні. Йдеться про правильний прогрів і зволоження розсади. Звичайно, у теплих регіонах такий етап можна пропустити. Тоді розсаду можна висадити в ґрунт досить рано. Що холодніше в регіоні, то пізнішим буде час висадки. Такий нюанс теж потрібно враховувати. 

Який ґрунт вибрати для огірків для теплиці? 

Для правильного вирощування огірків у теплиці краще вибирати легкий, родючий ґрунт, який добре дренується. Його можна купити або взяти з власного городу. Втім, будь-який ґрунт доведеться додатково збагатити. Для цього використовуються спеціальні добрива. 

Ось кілька характеристик і складових ґрунту, на які слід зважати (буквально додати, щоб поліпшити якості ґрунту):

 1. Ґрунт обов'язково має бути пухким і добре дренованим, щоб забезпечити гарний доступ повітря до коріння огірків. Чим щільнішим він буде, тим гірше проросте розсада. 

 2. Родючість. Огірки люблять родючий ґрунт, тому краще додавати компост або перегній перед посадкою, щоб збагатити ґрунт поживними речовинами. Такий варіант оптимальний. 

 3. Вологість. Ґрунт має бути досить вологим, але не заболоченим. Для підтримки оптимального рівня вологості можна використовувати систему крапельного зрошення або регулярно поливати рослини.

 4. PH-рівень. Оптимальний рівень pH для огірків зазвичай становить від 6,0 до 6,8. Контролювати pH ґрунту обов'язково, і за необхідності за допомогою додавання вапна або сірки його можна змінювати.

 5. Дренаж. Забезпечте хороший дренаж ґрунту, щоб уникнути застою води (такий процес може призвести до гниття коренів).

Також можна використовувати суміш із садової землі, перегною або компосту і піску для створення оптимального ґрунту для огірків у теплиці.

Як удобрювати і доглядати за огірками в теплиці?

Добриво і догляд за огірками в теплиці відіграють важливу роль у забезпеченні здорового росту рослин і рясного врожаю в майбутньому. 

Що точно потрібно зробити, щоб огірки в теплиці росли добре: 

 1. Полив. Регулярний полив важливий для забезпечення достатнього рівня вологості ґрунту. Огірки люблять вологий ґрунт, тому потрібно перевіряти вологість ґрунту і поливати рослини за необхідності. Краще уникати застою води, щоб уникнути гниття коренів.

 2. Добриво. Також необхідно удобрювати огірки регулярно, щоб забезпечити їм достатню кількість поживних речовин. Можна використовувати органічні добрива, як компост або перегній, а також мінеральні добрива, що містять азот, фосфор і калій. Підживлення можна проводити кожні 2-3 тижні.

 3. Огірки потребують підтримки, особливо коли вони починають плодоносити. Краще використовуйте підтримувальні конструкції, як-от сітки або шпалери, щоб підтримувати рослини і полегшити збирання врожаю.

 4. Обрізка. Також проводиться видалення бічних пагонів і зайвого листя, щоб сприяти кращій циркуляції повітря і світла всередині теплиці. Це також допоможе запобігти розвитку хвороб.

 5. Боротьба зі шкідниками та хворобами. Також регулярно потрібно оглядати рослини на наявність шкідників і ознак хвороб. У цьому разі краще використовувати натуральні або хімічні методи боротьби за необхідності.

Дотримуючись цих простих рекомендацій щодо удобрення та догляду, можна забезпечити здоровий ріст огірків у теплиці й отримати гарний урожай уже в перший сезон.