Коли краще садити помідори на розсаду, в теплицю і в ґрунт

З приходом тепла з'явилася необхідність і завантаження теплиці. У цьому випадку потрібно визначитися, коли садити помідори і як організувати цей процес. 

Нюанси, коли садити помідори на розсаду, впливають на врожай і його кількість. Фактори, коли садити розсаду помідорів, досить різноманітні. Адже на це впливає і регіон, і погода, і навіть сорт томатів. 

Коли садити насіння помідорів на розсаду? 

Розглядаючи питання, коли садять помідори в ґрунт або в теплицю, краще спиратися на кліматичні умови регіону. Можна також спиратися на прогнози погоди і навіть фази Місяця. Також треба обов'язково підготувати насіння і розсаду. 

Але почнемо з того, що для висадки томатів у теплицю є кілька причин:

 1. Збільшення продуктивності. У теплиці можна створити оптимальні умови для росту і розвитку розсади, що може призвести до більш високої врожайності порівняно з вирощуванням того самого насіння на відкритому ґрунті. Параметри, як-от температура, вологість і освітлення, можуть сприяти ранньому й інтенсивнішому плодоношенню.

 2. Захист від негативних погодних умов. Теплиця надає захист від несприятливих погодних умов, наприклад, різкі перепади температур, вітер, дощ або град. Це допомагає запобігти пошкодженню рослин і зберегти врожайність. Загалом багато саджанців страждають саме через погоду, а вже потім через шкідників чи хвороби. 

 3. Контроль хвороб і шкідників. У теплиці легше контролювати розвиток хвороб і поширення шкідників на помідори, ніж на відкритому ґрунті. Можна використовувати методи боротьби з хворобами і шкідниками, наприклад, обробка рослин спеціальними препаратами.

 4. Продовження сезону збору врожаю. Висаджування томатів у теплицю дає змогу почати збирання врожаю раніше і подовжити сезон збору до пізньої осені або навіть зими в деяких регіонах. Це особливо корисно в холодних кліматичних зонах.

Загалом, вирощування помідорів у теплиці може поліпшити врожайність, якість і тривалість сезону збору врожаю, що робить це кращим методом вирощування для багатьох садівників і фермерів.

Як садити помідори в теплицю? 

Висадка томатів у теплицю має безліч переваг. Крім того, цей процес зрозумілий і етапний. 

коли саджати томати

Висадка помідорів у теплицю включає кілька кроків:

 1. Підготовка теплиці. Насамперед підготуйте ґрунт у теплиці, забезпечивши гарне дренування і додавши органічний матеріал, як компост або перегній, для поліпшення родючості ґрунту.

 2. Вибір саджанців. Виберіть здорові саджанці помідорів з міцними стеблами і добре розвиненою кореневою системою (що саджанець слабший, то важче його буде довести до посадки у відкритий ґрунт). Саджанці мають бути висаджені в теплицю, коли вони досягнуть висоти приблизно 15-20 см.

 3. Висадка саджанців. Зробіть отвори в ґрунті теплиці на відстані близько 45-60 см один від одного, залежно від сорту помідорів. Помістіть саджанці в отвори так, щоб верхня частина стебла перебувала нижче рівня ґрунту, а нижнє листя знято. Це допомагає стимулювати розвиток коренів.

 4. Підтримка рослин. Також встановіть підтримувальні конструкції, як-от шпалери або сітки, щоб допомогти рослинам підніматися і запобігти їхньому падінню під вагою плодів.

 5. Полив. Після висадки томатів рясно полийте їх водою, щоб допомогти рослинам прижитися і вкоренитися в новому ґрунті. Підтримуйте ґрунт у теплиці вологим, регулярно поливаючи рослини за необхідності.

 6. Добриво. Також регулярно удобрюйте помідори, використовуючи органічні або мінеральні добрива для забезпечення достатньої кількості поживних речовин.

Загалом, можна висадити помідори в теплиці і забезпечити їх здоровий ріст і розвиток, просто дотримуючись цих кроків.

Яким способом висаджують помідори в теплиці?

Повертаємося до посадки томатів у теплицю, слід обирати один зі способів. 

коли саджати томати

Наприклад: 

 1. Висів насіння. Можна почати з посіву насіння помідорів у спеціальні контейнери, наприклад, пластикові горщики або касети з ґрунтом для розсади. Коли насіння проросте і рослини стануть досить великими, їх можна пересадити в теплицю.

 2. Купівля розсади. Також можна придбати готову розсаду помідорів і пересадити її в теплицю. Розсаду можна купити в горщиках або контейнерах, а потім пересадити в ґрунт теплиці. Такий варіант простіший. 

 3. Можливий і спосіб висаджування помідорів "відкритим корінням", коли саджанці переносяться без землі, в якій вони були вирощені. У цьому випадку коріння томатів може бути обгорнуте мохом або вологою газетою для збереження вологи під час перенесення. Такий варіант не настільки простий, але у нього безліч переваг. 

У будь-якому разі важливо вибирати здорові саджанці помідорів, незалежно від обраного способу висадки. Тоді саджанці швидко проростуть. 

Які сорти помідорів висаджують у теплицю?

Існує безліч сортів помідорів, які добре підходять для вирощування в теплиці. Вони ростуть швидко і досить просто. 

Ось кілька популярних сортів, які зазвичай висаджують у теплицях:

 1. Середньоранні та ранні сорти. Ці сорти швидше дозрівають і добре підходять для вирощування в умовах теплиці, де температура може бути вищою, ніж на відкритому повітрі. Деякі з них: Early Girl, Siberian, Oregon Spring і Siberian.

 2. Сорти з великими, соковитими плодами, як Beefsteak, Big Boy, Brandywine і Mortgage Lifter, зазвичай добре проростають у теплиці і можуть дати рясний урожай.

 3. Дрібні сорти помідорів, як Sweet 100, Sungold, Cherry Roma і Red Currant, також відмінно підходять для вирощування в теплицях. Вони можуть бути більш стійкими до хвороб і шкідників, а також забезпечувати тривалий сезон збору врожаю.

 4. Якщо плануєте використовувати помідори для консервування або заготовок, то сорти зі щільною структурою плодів, такі як Roma, San Marzano і Amish Paste, можуть бути ідеальним вибором для вирощування в теплиці. 

При виборі сорту томатів для вирощування в теплиці потрібно звернути увагу на клімат регіону і навіть розмір ділянки.  

Як доглядати за помідорами в теплиці? 

Догляд за томатами в теплиці охоплює низку важливих процесів, включно з удобренням і частим поливом. 

Простий алгоритм, як доглядати за рослинами в теплицях: 

 1. Полив. Помідори потребують регулярного поливу, особливо в періоди спеки. Тому поливайте рослини регулярно, зволожуючи ґрунт, але уникайте застою води. Краще поливати вранці або ввечері, щоб зменшити випаровування вологи і запобігти опікам листя вдень. 

 2. Добриво. Помідори потребують поживних речовин для швидкого росту і розвитку. Регулярно удобрюйте рослини органічними або мінеральними добривами. Органічні варіанти — це компост, перегній або органічні добрива, як-от кісткове борошно. Мінеральні добрива можна застосовувати відповідно до інструкцій на упаковці. Такі добрива потрібні всім сортам томатів. 

 3. Підтримка рослин. Помідори потребують підтримки, особливо коли вони починають плодоносити. Використовуйте підтримувальні конструкції, як шпалери, сітки або кільця для томатів, щоб допомогти рослинам підніматися й утримувати плоди.

 4. Обрізка. Видаляйте бічні пагони і зайве листя, щоб забезпечити кращу циркуляцію повітря і світла всередині теплиці. Це також допомагає запобігти розвитку хвороб і дозволяє рослинам спрямувати свою енергію на розвиток плодів. Обрізка потрібна не всім сортам томатів. 

 5. Боротьба з хворобами та шкідниками. Регулярно оглядайте рослини на наявність ознак хвороб або шкідників. Якщо помітите пошкодження або ознаки хвороб, то застосовуйте необхідні заходи контролю. Це може включати в себе використання натуральних або хімічних методів боротьби.

Будь-які томати в теплиці потребують догляду та періодичного огляду.