Коли можна і потрібно садити горох у відкритий ґрунт

Горох — хороша культура для посадки. Вона також не дуже вибаглива в догляді та зборі врожаю. Також горох можна посадити кількома способами (в теплицю або в ґрунт). Все це залежить від умов і ґрунту на ділянці.

Головним питанням залишається, коли і як садити горох. Саме від вибору, коли можна садити горох, залежить кількість врожаю. 

Коли садити горох у відкритий ґрунт? 

Розбираючись, коли садять горох, краще орієнтуватися на погодні умови регіону. Якщо клімат не дуже сприятливий, то можна спочатку посадити насіння в теплицю, а потім уже посадити розсаду у відкритий ґрунт. Треба орієнтуватися на низку чинників. 

Горох зазвичай садять безпосередньо у відкритий ґрунт навесні, коли вже немає загрози заморозків, і ґрунт достатньо прогрівся до 10-15°C. Залежно від клімату це може бути кінець весни або початок літа. 

як і коли садити горох

Умови для посадки гороху:

 1. Температура ґрунту. Ґрунт має бути прогрітий до 10-15°C. Посадка гороху в холодний ґрунт може уповільнити його ріст і проростання.

 2. Світло і місце для посадки. Виберіть сонячне місце для розсади гороху, де він отримає хороше освітлення. Горох може рости в невеликій тіні, але найкраще він росте на сонці. При цьому потрібно уникнути занадто яскравого сонячного світла. 

 3. Дренаж. Ґрунт має бути добре дренованим, щоб уникнути застою води (саме це може призвести до гниття коренів).

 4. Добриво. Перед посадкою розсади можна додати органічні добрива або компост у ґрунт. Це забезпечує рослини поживними речовинами.

 5. Відстань між рослинами. При посадці гороху слід залишати приблизно 5-10 см між насінням або розсадою.

 6. Підтримка рослин. Підготуйте опору або сітку для гороху. Ця умова дуже важлива для гарного врожаю. 

Створивши оптимальні умови, можна забезпечити швидке зростання розсади. 

Як краще посадити горох? 

Горох можна садити кількома способами. Кожен із них має свої особливості та переваги: 

 1. Пряма посадка у відкритий ґрунт. Це найбільш поширений спосіб. Садять насіння гороху безпосередньо в підготовлену грядку, розставляючи горох на певній відстані один від одного.

 2. Насіння гороху може бути посаджено на грядку у вигляді суцільної стрічки або смуги, що спрощує процес посадки і створює більш рівномірний розподіл рослин на ділянці. 

 3. Насіння гороху можна посіяти на ділянку, яка заздалегідь вкрита мульчею. Цей метод допомагає зберігати вологу, зменшує ріст бур'янів і забезпечує більш стабільні умови зростання для розсади.

 4. Посадка в горщики або контейнери. Якщо немає доступу до грядки, можна посадити горох у горщики або контейнери. При цьому можна переконатися, що контейнери мають досить глибоке дно і міцне покриття. 

Перш ніж сіяти насіння гороху в ґрунт, його можна попередньо пророщувати на вологій ганчірці, щоб прискорити проростання і початок росту.

Вибір способу посадки залежить від зручності і від можливостей забезпечити насіння всіма необхідними умовами. 

Умови для посадки гороху 

При посадці гороху слід враховувати кілька важливих моментів:

 1. Світло. Горох потребує сонячного місця, тому потрібно вибрати місце на ділянці, де розсада буде отримувати хороше освітлення більшу частину дня.

 2. Ґрунт має бути добре дренованим, родючим і "легким". Горох буде добре рости на ґрунтах з нейтральним або слабокислим ґрунтом.

 3. Якщо можливо, краще вибрати місце з невеликим ухилом, щоб забезпечити кращий дренаж ґрунту й уникнути застою води в коренях гороху.

 4. Гороху часто потрібна підтримка для підйому стебел. Краще розглянути можливість встановлення підтримувальних конструкцій, як сітки, опори або шпалери.

 5. Після гороху можна посадити інші культури, як-от капуста, помідори чи перець. Тому ця культура досить хороша для посадки. 

 6. Також потрібно дотримуватися рекомендованої відстані між рослинами гороху, щоб забезпечити їм достатньо місця для росту і розвитку.

Ідеальне місце для посадки гороху — це сонячне місце з родючим, добре дренованим ґрунтом і помірним ухилом для кращого дренажу.

Як зробити так, щоб горох швидко проріс? 

Щоб прискорити процес проростання гороху, можна застосувати кілька методів. Наприклад, правильну підготовку насіння. Потрібно замочити насіння гороху у воді на кілька годин перед посадкою. Це допоможе зволожити оболонку насіння і стимулювати початок процесу проростання. Таке насіння росте в рази швидше. 

Перед посадкою можна попередньо пророщувати насіння гороху, помістивши його на сиру вату або вологу ганчірку на кілька днів. Це допоможе активувати процес проростання і розсада таким чином проростає швидше. 

коли можна саджати горох

Також потрібно підтримувати оптимальні умови для росту розсади. Для цього потрібно забезпечити насінню гороху теплі та вологі умови для проростання (підтримуйте температуру близько 20-25°C і регулярно зволожуйте ґрунт або субстрат).

Посів насіння гороху в теплиці або парнику допоможе створити оптимальні умови для проростання, адже це забезпечить стабільнішу температуру і вологість навколишнього середовища.

Поєднання цих методів допоможе прискорити процес проростання гороху. 

Який сорт гороху швидше проростає у відкритий ґрунт?

Існує кілька сортів гороху, які відомі своєю швидкістю росту й адаптацією до вирощування у відкритому ґрунті. Кілька прикладів:

 1. Горох "Ранній Російський". Цей сорт гороху характеризується швидким часом проростання і раннім дозріванням. Він зазвичай може бути посаджений у відкритий ґрунт на кілька тижнів раніше за інші сорти і швидко розростається.

 2. Горох "Сугар Снеп". Цей сорт гороху, відомий своїми соковитими і солодкими стручками, також має швидкий час проростання. Він добре адаптований до вирощування у відкритому ґрунті і швидко росте після посадки.

 3. Горох "Пеасхот". Цей сорт гороху, який використовується частіше для вирощування молодих пагонів і листя для їжі, також має швидкий час проростання. Він може бути посаджений у відкритий ґрунт і швидко росте. 

Під час вибору сорту гороху для посадки у відкритий ґрунт краще звернути увагу на його характеристики та рекомендації з вирощування.

Як доглядати за горохом, який висаджено у відкритий ґрунт?

Доглядати за горохом, висадженим у відкритий ґрунт, потрібно навіть ретельніше, ніж доглядати за насінням. Що точно знадобиться: 

 1. Регулярно поливайте горох після посадки. Помірне зволоження допомагає забезпечити хороший ріст і розвиток рослин.

 2. Вносьте добрива, багаті на азот, у ґрунт перед посадкою гороху і під час його росту, щоб забезпечити хороший урожай. Органічні добрива, як компост або перегній, добре підходять для росту гороху.

 3. Горох потребує опори для підтримки його рослини. Встановіть опору, як сітка або палиця, щоб горох міг рости.

 4. Регулярно прополюйте грядку з горохом, щоб прибрати бур'яни, які можуть забирати вологу у рослин. 

 5. Мульчування. Розмістіть шар мульчі навколо рослин гороху, щоб зберегти вологу в ґрунті, зменшити ріст бур'янів і забезпечити більш стабільні умови зростання.

 6. Огляньте рослини на предмет ознак шкідників або хвороб і застосовуйте відповідні заходи захисту, як обробка інсектицидами або фунгіцидами.

Також "підгодовуйте" рослини гороху періодично добривами.

Загалом такий догляд досить стандартний і нескладний.