Найкращі цікаві пам'ятки міста Дніпро

Найкращі цікаві пам'ятки міста Дніпро

Дніпро залишиться одним із найкрасивіших та найрізноманітніших у розвагах містом, яке в нинішніх умовах на жаль залишиться під загрозою. Втім, деякі визначні пам'ятки міста Дніпро все ще відкриті для відвідування. При цьому не зруйновані найкращі, цікаві та красиві місця.

Розглядаючи пам'ятки Дніпра, обов'язково треба згадати ті місця, які вціліли навіть за часів війни. Звичайно, краще розглянути визначні пам'ятки Дніпра фото, які могли відвідати туристи до 2022 року. Хоча навіть зараз цікаві місця у Дніпрі за бажання можна відвідати.

Цікаві місця Дніпро

Вибираючи найцікавіші місця Дніпра, можна скласти свій список, включаючи не просто всі місця, а й внести нові визначні пам'ятки. Загалом це лише рекомендації, а тому цікаві місця для всіх будуть свої.

Місто Дніпро (колишній Дніпропетровськ) на сході України — це великий промисловий та культурний центр з багатою історією та численними пам'ятками. У 2024 році, попри складнощі, спричинені недавніми руйнуваннями, місто продовжує зберігати та розвивати свої унікальні місця.

пам'ятки міста Дніпро

У Дніпрі є кілька незвичайних музеїв, які варто відвідати:

  1. Музей історії космонавтики "Космос". Присвячений історії космічних досліджень і є унікальною колекцією космічної техніки та артефактів.

  2. Музей шоколаду "Chocoladniy Mir". Інтерактивний музей, де можна дізнатися про процес виробництва шоколаду та його історію, а також скуштувати різні види шоколадних виробів.

  3. Музей міського електротранспорту. Є унікальною колекцією транспортних засобів, що використовувалися в місті протягом багатьох років.

  4. Музей мініатюр "Міні-Україна". Тут представлені мініатюрні моделі знаменитих будівель та споруд України у масштабі 1:33.

  5. Музей історії водопроводу. Присвячено історії водопостачання міста Дніпро через віки, зібрано різноманітні артефакти та експонати.

Ці музеї пропонують унікальні та цікаві експозиції, які можуть зацікавити як дорослих, так і дітей.

Загалом, обираючи визначні пам'ятки міста Дніпро можна підібрати під себе. У місті, незважаючи на всі обставини, багато парків та місць відпочинку. Також можна знайти багато місць, де є активний відпочинок.

Окрему увагу варто приділити парам з дітьми. Адже у місті зараз багато небезпек, тож такий момент треба враховувати. Краще залишити відвідування цього міста на якийсь час після закінчення війни. А для місцевих залишається чимало цікавих місць. При цьому з'являються нові визначні пам'ятки. Вони відображають уже нові цінності та культуру місцевих жителів.

Місцеві жителі, як і усі українці, сподіваються, що Дніпро залишиться містом з багатою історією, культурою та сучасними пам'ятками.

Монастирський острів

Це один із головних символів Дніпра, розташований на річці Дніпро. Саме його зазвичай відвідували туристи першими.

пам'ятки міста Дніпро

Щодо історії, то вважається, що на острові в IX столітті існував візантійський монастир. У ХІХ столітті тут збудували церкву Святого Миколая. Загалом це місце пережило багато історій та зміну керівництва.

Острів завжди приваблював своїми мальовничими краєвидами, пішохідними та велосипедними доріжками, а також пляжем. На острові також знаходиться пам'ятник Тарасу Шевченку та гарний фонтан. Зараз потрапити на острів не так і просто, що треба враховувати через небезпеку.

Проспект Дмитра Яворницького

Головна вулиця міста, центральна транспортна артерія, що поєднує різні райони Дніпра. Її названо на честь відомого українського історика Дмитра Яворницького.

пам'ятки міста Дніпро

Тут розташовані численні історичні будівлі, кафе, магазини та ресторани. Прогулянка проспектом дозволяє поринути в атмосферу міста і насолодитися архітектурними пам'ятками. Загалом проспект не просто гарний, а й загалом атмосферний.

Національний історичний музей імені Дмитра Яворницького

Один із найстаріших та найбільших музеїв України. Він був заснований у 1849 році та названий на честь його першого директора, відомого українського історика Дмитра Яворницького. Цей музей знаходиться недалеко від проспекту.

пам'ятки Дніпро фото

У музеї представлена ​​багата колекція археологічних знахідок, етнографічних матеріалів та предметів, пов'язаних з історією Наддніпрянщини та Запорізького козацтва. На час війни деякі експозиції можуть бути відсутніми або бути тимчасово закритими.

Парк Шевченка

Центральний парк міста розташований на березі річки Дніпро. Парк було закладено у ХІХ столітті та названо на честь Тараса Шевченка.

пам'ятки Дніпро

У парку є безліч алей для прогулянок, атракціонів, дитячих майданчиків, а також амфітеатр та концертні майданчики. Парк є популярним місцем відпочинку серед городян та туристів. Також у парку багато відпочиваючих із дітьми.

Центральний міст

Один із символів Дніпра, що сполучає лівий та правий береги міста. Цей міст під час війни має зовсім інше значення.

пам'ятки Дніпро

Центральний міст було відкрито 1966 року. Міст пропонує чудові краєвиди на річку Дніпро та місто. Це одне з найкращих місць для фотографій та прогулянок. Загалом до війни це було неймовірно гарне місце.

Музей українського живопису

Музей спеціалізується на творах українських художників.

пам'ятки Дніпро

Музей було відкрито у 2013 році. У колекції музею представлено роботи як класичних, так і сучасних українських художників. Музей також проводить тимчасові виставки та культурні заходи. Як і скрізь Україною, в роботу музею було внесено зміни.

Катеринославська сукняна фабрика

Історичний будинок, нині перетворений на культурно-розважальний центр. Фабрика побудована в XIX столітті, фабрика була однією з найбільших у регіоні.

пам'ятки Дніпро

До 2022 року у будівлі фабрики знаходяться арт-галереї, виставкові зали, кафе та магазини. Це місце приваблювало як туристів, і місцевих жителів. Сьогодні ситуація може змінюватись.

Кафедральний собор Преображення Господнього

Головний православний храм Дніпра. Будівництво собору почалося 1830 року і тривало кілька десятиліть.

пам'ятки Дніпро фото

Собор вражає своєю архітектурою та внутрішнім оздобленням. Тут регулярно проводилися служби та релігійні заходи, принаймні так було до початку війни.

Набережна Дніпра

Довга та мальовнича набережна вздовж річки Дніпро. Вона відкриває неймовірні краєвиди на місто.

Набережна — ідеальне місце для прогулянок, пробіжок та велосипедних поїздок. Тут можна насолодитися краєвидами на річку, посидіти у кафе на відкритому повітрі та подивитися на місто з води. Навіть зараз набережна приваблює багато туристів та гостей міста, ну і звичайно, місцевих мешканців.

Мерефо-Херсонський залізничний міст

Унікальний арковий міст через Дніпро. Міст був збудований у 1932 році і є однією з найкрасивіших інженерних конструкцій міста.

пам'ятки Дніпро фото

Міст часто використовується як об'єкт для фотосесій та є важливим транспортним вузлом.

Площа Героїв Майдану

Це центральна площа міста, місце проведення різноманітних заходів та мітингів.

На площі знаходяться пам'ятники та меморіали, присвячені важливим подіям в історії України.

Читайте також: