Найкращі цікаві пам'ятки міста Суми

Найкращі цікаві пам'ятки міста Суми

Суми – це адміністративний центр Сумської області, розташований на північному сході України. Місто має багату історію, гарну архітектуру, культурні традиції та мальовничі природні ландшафти.

пам'ятки міста Суми

Окрему увагу варто звернути на пам'ятки Суми. Адже в регіоні багато визначних місць. Деякі пам'ятки міста Суми старі та мають надзвичайну історію. Є й цікаві місця у Сумах, які з'явилися не так давно. Вони найкращі, цікаві та красиві. Такий список можна доповнювати постійно. Також цікаві місця Суми можуть сподобатись різним туристам. Мова йде про гостей міста та іноземців. При цьому варто враховувати, що Суми та всі його гарні місця постійно знаходяться під загрозою. Тому Суми пам'ятки відвідати корисно, але не завжди безпечно. 

Суми цікаві місця: чим це місто відрізняється? 

Почнемо з того, що Суми були засновані в 1652 році козаками-переселенцями, які прийшли з правого берега Дніпра. Легенда говорить, що назва міста походить від трьох сумок із золотом, знайдених на місці заснування. Згодом місто стало важливим торговим і культурним центром регіону.

пам'ятки міста Суми

Суми розташовані на берегах річок Псел, Сумка і Стрілка. Географічне розташування робить місто мальовничим та зручним для відвідувачів, які люблять природу та відпочинок на свіжому повітрі.

Суми є важливим промисловим центром з розвиненою хімічною, машинобудівною, легкою та харчовою промисловістю. Заводи, такі як "Сумихімпром" та "Сумське машинобудівне НВО", грають ключову роль в економіці міста. Регіон також відомий своєю сільськогосподарською продукцією, включаючи зернові, овочі та молочні продукти.

пам'ятки міста Суми

В місті є багато культурних місць: 

  1. Музеї. Мова про Сумський обласний художній музей імені Никанора Онацького. Він представляє багату колекцію українського та європейського мистецтва. 

  2. Парки. Мова про парк імені Івана Кожедуба. Це один з найбільших парків у місті, з мальовничими алеями та озерами. Можна відвідати й альтанку на Покровській площі. Це символ міста та популярне місце для фотографій.

  3. Театри. Мова про Сумський обласний театр для дітей та юнацтва та Сумська обласна філармонія. 

Також в місті є надзвичайно гарні туристичні місця: 

  1. Соборна площа. Головна площа міста, де розташовані Троїцький собор, Альтанка та інші визначні архітектурні споруди.

  2. Воскресенська церква. Величний храм, збудований у XVIII столітті, який є важливою історичною та культурною пам'яткою.

  3. Покровська площа. Мальовнича площа з пам'ятниками та парками, популярне місце для відпочинку та прогулянок. 

Суми є важливим освітнім центром, де знаходяться кілька провідних університетів та наукових установ, їх також можна відвідати. 

Собор Преображення Господнього

Один з найстаріших храмів Сум, заснований у 1776 році. Собор є архітектурною пам'яткою бароко.

Пару слів варто сказати про архітектуру, бо собор має величний фасад та інтер'єри з фресками та іконостасом, що вражають своєю красою та витонченістю. 

Загалом, це головний православний храм міста, активний релігійний центр. Його може відвідати кожен бажаючий. 

Парк імені Кожедуба

пам'ятки міста Суми

Парк названий на честь видатного льотчика Івана Кожедуба, який був тричі Героєм Радянського Союзу. До війни він пропонував численні розваги для дітей та дорослих, включаючи каруселі, озеро для катання на човнах та спортивні майданчики. Хоча навіть зараз в парку часто проводяться культурні та спортивні заходи, фестивалі.

Альтанка на Покровській площі

Вона споруджена в 1905 році, стала символом міста. Це витончена конструкція, зроблена з дерева, має унікальний дизайн та чудово вписується в міський ландшафт.

пам'ятки міста Суми

Загалом, це популярне місце для прогулянок і фотосесій, є улюбленим місцем зустрічей для місцевих жителів.

Музей мистецтв імені Никанора Онацького

Цей музей заснований у 1920 році та носить ім'я відомого українського художника. Колекція музею включає понад 15 000 експонатів, серед яких роботи українських та різних художників, а також унікальні іконописні твори.

пам'ятки міста Суми

Навіть на час війни в музеї регулярно проводяться тимчасові виставки сучасного мистецтва та культурні заходи. Проте деякі експозиції на час війни можуть бути закритими. 

Що можна подивитись в області? 

Загалом, Суми  це місто з багатою історією, гарною архітектурою та багатими культурними традиціями. Проте область також може здивувати. Природна краса регіону, культурні та історичні пам'ятки, а також динамічна економіка роблять його привабливим для туристів та мешканців. 

пам'ятки Суми

Область пропонує різноманітні можливості для відпочинку, освіти та культурного розвитку, надаючи відвідувачам можливість насолодитися унікальною атмосферою цього українського міста.

Суми та Сумська область пропонують багато цікавих місць для відвідування, які вражають своєю історією, архітектурою та природною красою. Кожне з цих місць має свою унікальну атмосферу і значимість, що робить регіон привабливим для туристів та дослідників.

Тростянецький дендропарк "Нескучне"

Парк заснований у 19 столітті як приватний парк поміщика Кеніга. Що стосується рослинності, то в парку росте понад 200 видів дерев і кущів, мальовничі ландшафти, озера та водоспади.

пам'ятки Суми

Це завжди було ідеальним місцем для піших прогулянок, пікніків та фотосесій. У парку часто проводяться культурні заходи та фестивалі.

Палац Кеніга у Тростянці

Збудований у середині 19 століття як резиденція родини Кеніг. Це велична будівля у стилі класицизму з розкішними інтер'єрами та парком.

Нині палац є музеєм, де можна дізнатися про історію родини Кеніг та побачити експозиції, присвячені життю та культурі тієї епохи.

Село Пустовійтівка

Відоме своїми археологічними знахідками, що свідчать про заселення території ще з епохи бронзи.

пам'ятки Суми

Археологічні знахідки: можна побачити залишки древніх поселень, курганів та інших історичних об'єктів. Наразі село зберігає традиції та ремесла, тут часто проводяться етнографічні свята та фестивалі.

Круглий Двір у Ромнах

Побудований у 18 столітті як оборонна споруда, пізніше став адміністративним центром. Наразі це гарна циліндрична будівля з товстими стінами, яка збереглася у відмінному стані.

Цей двір є символом міста Ромни, використовується для проведення виставок, конференцій та культурних подій.

Слобожанський лісовий заказник

Це велика територія з багатою флорою та фауною, охороняється як природоохоронна зона. Ще до війни це було ідеальним місцем для екотуризму, піших походів, спостереження за птахами та іншими природними активностями.

пам'ятки Суми

До війни та зараз організовуються екскурсії та освітні програми, спрямовані на підвищення обізнаності про охорону природи.

Буринський район

В першу чергу варто відвідати парк "Пейзажна галерея" в Путивлі. Закладений у 19 столітті, має багату історію та природну красу. Він відомий своїми мальовничими пейзажами, різноманіттям рослин та архітектурних елементів, включаючи фонтани та скульптури. У парку проводяться різноманітні культурні та мистецькі заходи, що приваблюють як місцевих жителів, так і туристів.

Також в цьому районі варто відвідати Спасо-Преображенський монастир у Глухові. Він заснований у 17 столітті, відігравав важливу роль у духовному житті регіону. Комплекс монастирських будівель, що включає собор, келії та інші споруди, виконані в стилі бароко та класицизму.

Кролевець

Ще один гарний край, де є кілька чудових міст. Наприклад, Кролевецька фабрика художнього ткацтва. Відома з 18 століття, фабрика спеціалізується на виробництві традиційних українських тканин. Вона виготовляє рушники, килими та інші текстильні вироби з використанням старовинних технологій. Також на цій території проводяться екскурсії, де можна побачити процес виробництва та придбати унікальні вироби.

Ще одним прикладом може стати Палац графів Тишкевичів у Кролевці, який збудований у 19 столітті як резиденція родини Тишкевичів. Велична будівля в стилі класицизму з розкішними інтер'єрами та гарним парком приваблює чимало туристів щороку. Зараз палац функціонує як музей, де можна дізнатися про історію родини та місцевість.

Читайте також: