22 січня 2019

 
 
06 03 2017 11:26

 

Україна готується до запуску своєї справи проти Росії в Міжнародному Суді в Гаазі через агресію РФ на сході України і в Криму. Слухання стартували об 11:00 за київським часом 6 березня. Позов було подано Україною в середині січня.

Судді Міжнародного Суду розглянуть суперечку між державами, котра може тривати роками.

До того ж, хоча рішення суду є остаточними і обов'язковими, вони не передбачають жодних засобів примусу.

Київ звинувачує Росію в порушенні конвенції ООН по боротьбі з тероризмом і дискримінації шляхом підтримки воєнізованих груп у східній частині України та Криму - Москва незаконно анексувала в України Кримський півострів в 2014 році і підтримує сепаратистів у Донбасі.

Кремль заперечує направлення військ або військової техніки на схід України, не дивлячись на те, що Київ і західні країни мають незаперечні докази цього. У МЗС Росії заявили, що "мають намір використовувати всі можливі засоби правового захисту".

Сполучені Штати та інші західні держави ввели економічні санкції щодо Москви через її втручання в Україну.

Російська делегація у суді складатиметься з 35 осіб. Українська делегація буде на чолі з заступником міністра закордонних справ Оленою Зеркаль. Починаючи з 2014 року, Росія посилила своє втручання в справи України, "втручання у військовому стосунку ... фінансування терористичних актів і порушення прав мільйонів громадян України, в тому числі", вважають в українській делегації

Україна також звинувачує Москву у порушенні прав кримських татар та етнічних українських популяцій через приєднання області в 2014 році.

Перший раунд слухань, як очікується, розпочнеться 6-9 березня, буде в основному складатися з процедурних питань. Україна виступить у перший день, в той час як Росія - у другий.

Загрузка...