"Ми всі, тільки в різному масштабі, в небезпеці", - посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький

Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький пропонує створити новий дипломатичний формат для консультацій між країнами Східної Європи, зокрема, на тлі завершення будівництва "Північного потоку-2".

Ціхоцький вважає, що до формату потрібно залучити Україну, країни Балтії, а також Чехію, Угорщину, Польщу, Словаччину та Румунію.

"Ми всі, тільки в різному масштабі, в небезпеці. Звичайно, становище України гірше через те, що ви не в Європейському Союзі і не в НАТО. На вашій території триває агресія і окупація. У нас цього ще не відбувається. Але країни нашого регіону тим чи іншим чином є жертвами цієї поганої динаміки. Ми повинні спільно знайти відповіді на ці виклики, на ці загрози ", - сказав Ціхоцький.

Такий формат потрібен для спільного подолання викликів

Ситуація на зовнішньополітичній арені через завершення будівництва "Північного потоку-2", саміту президентів США і Росії в Женеві й подій в Афганістані та Білорусі змінюється не в кращу сторону.

До речі російський газовий монополіст 10 вересня заявив про завершення будівництва трубопроводу "Північний потік-2". Процес отримання дозволу на запуск газопроводу "Північний потік-2" триватиме до початку 2022 року.

США і Німеччина в спільній заяві пообіцяли не допустити використання Росією трубопроводу як зброї, однак українська сторона наполягає, що досі не отримала ніяких конкретних гарантій, яким чином буде виключено використання "Північного потоку-2" для тиску на Україну.