25 червня 2018

 
 
24 02 2017 9:16

 

Нижня палата парламенту Нідерландів проголосувала за ратифікацію угоди між Україною та ЄС щодо асоціації. Останнім кроком до набуття чинності документом стане голосування у верхній палаті - голландському Сенаті.

Очікувалося, що Палата представників проголосує на користь угоди, оскільки там має більшість правляча коаліція.

Голосування в Сенаті, як очікується, проведуть після парламентських виборів у Нідерландах, що відбудуться 15 березня, попри те, що загальні вибори не впливають на склад Сенату.

Нідерланди є єдиною державою ЄС, яка досі не ратифікувала Угоду про асоціацію з Україною після того, як 61 відсоток голландців проголосував проти цього у громадянській ініціативі - на референдумі, що відбувся у квітні 2016 року.

Хоча результат був консультативним, голландський уряд вирішив провести перемовини щодо юридично зобов'язуючого доповнення до Угоди про асоціацію з іншими 27 країнами-членами ЄС.

Додаток, який не змінює текст фактичної угоди, було прийнято на саміті ЄС у Брюсселі взимку 2016 року. Згідно з документом, угода між Україною і ЄС не дає Києву право на членство в ЄС або гарантій військової підтримки з боку ЄС.

Загрузка...