Через мобілізацію: українок почнуть навчати водити автобуси та вантажівки

Через мобілізацію: українок почнуть навчати водити автобуси та вантажівки

У відповідь на гострий дефіцит водіїв комунального транспорту Міністерство інфраструктури України розробляє загальнонаціональну програму навчання жінок водінню великогабаритного транспорту.

Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач в інтерв'ю Forbes.

За словами Деркача, брак водіїв комунального транспорту в регіонах сягає щонайменше 30%. Програма знаходиться на стадії розробки, і міністерство активно збирає дані про потреби водіїв. Планується залучити український бізнес до кампанії з навчання, причому деякі компанії вже запропонували надати необхідне обладнання та майданчики для проведення занять.

Ситуація особливо гостра у великих містах. У Львові, наприклад, відкрито 50 вакансій водіїв тролейбусів та 40 водіїв трамваїв. У Києві через дефіцит працівників довелося збільшити інтервали руху поїздів метро.

Основними причинами нестачі водіїв є мобілізація (близько 7% працівників перебувають у лавах ЗСУ), вимушена міграція та специфіка професій. Ця ініціатива Мінінфраструктури спрямована на вирішення проблеми дефіциту кадрів та безперебійної роботи громадського транспорту в умовах воєнного часу.

Читайте также: