"Група семи" обговорює варіанти передачі Україні заморожених активів РФ

Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила про те, що Штати спільно з країнами-партнерами G7 вивчають одночасно кілька варіантів передачі Україні заморожених активів РФ.

"Я дійсно боюся, що Росія починає бачити ознаки того, що США і наші союзники втомлюються або їм стає дедалі важче знайти способи підтримати Україну, і це дає їм надію, що вони зможуть пережити нас і чекати, поки наша рішучість завалиться", — заявила міністр, повідомляє Reuters.

Єллен обговорила низку варіантів, включно з можливістю повної конфіскації активів або їх використання як застави. Вона зазначила, що Вашингтон схвалює кроки, зроблені Євросоюзом щодо відокремлення процентних доходів від заморожених активів.

Представник Казначейства США наголосив, що всі варіанти залишаються на столі для обговорення, але підкреслив, що Україна не зможе отримати всі кошти одразу.

За словами Єллен, одним із найперспективніших варіантів є передача відсотків від доходів заморожених російських активів країнами G7 для використання як застави за кредитами або облігаціями, виданими для підтримки України.

Єллен також зазначила, що західні урядовці аналізують ризики, пов’язані з такими діями, включно з погрозами "відплати" з боку Росії, однак висловила впевненість у можливості пом’якшення їхнього впливу.

Джерело: NV

Читайте также: