Нові правила виїзду за кордон: чи достатньо мати QR-код у додатку "Резерв+"

Нові правила виїзду за кордон: чи достатньо мати QR-код у додатку

Кабінет Міністрів України вніс зміни до законодавства, згідно з якими QR-код у мобільному додатку "Резерв+" тепер вважається дійсним військово-обліковим документом при перетині державного кордону.

Про це повідомив УП речник Державної прикордонної служби України полковник Андрій Демченко.

Як і раніше, прикордонний контроль здійснюватиметься з дотриманням норм чинного законодавства. Рішення про пропуск осіб прийматимуться на підставі наявності всіх необхідних умов та інформації, що дає підстави для перетину кордону.

Резерв+

Зокрема, це стосується наявності у військово-облікових документах, як у паперовій, так і в електронній формі, інформації про звільнення від мобілізації або виключення з військового обліку за станом здоров'я.

Прикордонники наголошують на важливості уважної перевірки військовозобов'язаними інформації у своїх документах, у тому числі в електронній формі, яка дає право на перетин державного кордону.

Для запобігання використанню підроблених документів, у разі необхідності, представники ДПСУ здійснюватимуть перевірку даних через систему "Оберіг". У випадку невідповідності інформації, громадянину може бути відмовлено у виїзді з України.

Нагадаємо, що з 18 травня 2024 року, після набуття чинності закону про вдосконалення мобілізації, наявність військово-облікових документів з відповідними відмітками стала обов'язковою умовою перетину кордону для певних категорій українських громадян.

Читайте также: