Президент Франції прибуде в Україну після 23-річної паузи

Президент Франції прибуде в Україну після 23-річної паузи

Візит в Україну президента Франції Еммануеля Макрона на даний момент не узгоджений остаточно, однак, не виключено, що Макрон прибуде до Києва вже в кінці листопада.

Таку заяву зробив екс-посол України у Франції Олег Шамшур.

Він зазначив, що питання візиту в Україну президента Франції після 23-річної паузи перейшов у практичну площину.

"Чемно-обнадійливі фрази про те, що у господаря Єлисейського палацу" є бажання і можливість візиту розглядається ", які мені довелося десятки разів чути від французьких колег під час роботи в Парижі, трансформувалися, за моєю інформацією, в узгодження дат і практичного наповнення зустрічі на найвищому рівні ", - зазначив Шамшур.

"Здається, нарешті питання візиту в Україну президента Франції (після 23-річної паузи) перейшов у практичну площину. Чемно-обнадійливі фрази про те, що у господаря Єлисейського палацу" є бажання, і можливість візиту розглядається ", які мені доводилося десятки разів чути від французьких колег під час роботи в Парижі, трансформувалися, за моєю інформацією, в узгодження дат і практичного наповнення зустрічі на найвищому рівні. Очевидно, цього була приурочена істотна частина переговорів під час недавнього візиту до Києва радника Еммануеля Макрона, колишнього посла Франції в Україні Ізабель Дюмон. Кажуть, що візит відбудеться в кінці листопада ", - написав Шамшур.

Ще одним важливим для України питанням він назвав напрямок подальшої еволюції "нової російської політики" Макрона: в сторону реалізму або непотрібних розрахунків на взаємодію з метою "поліпшення умов колективної безпеки і стабільності Європи".

На думку дипломата, це остання можливість для Макрона виконати обіцянку відвідати Україну до кінця своєї п'ятирічної каденції, а далі все в його діяльності буде жорстко підпорядковано графіком виборчої кампанії для досягнення головної, хоча ще офіційно неоголошеної мети, - перемоги на президентських виборах в квітні 2022 року .

Читайте также: