У Херсонській області СБУ викрила велику ботоферму (ФОТО)

У Херсонській області СБУ викрила велику ботоферму (ФОТО)

Служба безпеки України під час слідчо-оперативних дій у Херсонській області викрила потужну ботоферму, яка діяла на користь російських спецслужб. Про це повідомляється на сайті СБУ у четвер, 25 листопада.

Вказано, що зловмисники проводили спеціальні інформаційні операції з розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні.

"Для реалізації підривної діяльності вони створили понад 20 тис. фейкових акаунтів у соцмережах, форумах та популярних месенджерах. З анонімних профілів поширювали дезінформацію про внутрішню ситуацію в країні. Крім того, зловмисники розсилали хибні повідомлення про мінування інфраструктурних об'єктів на території регіону", у повідомленні.

За даними слідства, до організації ботоферми причетно кількох місцевих жителів, які встановили технологічне обладнання за адресами свого проживання. Для маскування облікових записів зловмисники використовували спеціальні телекомунікаційні пристрої. Оплату від своїх кураторів вони отримували через заборонені російські платіжні системи.

Під час обшуків за адресами перебування організаторів протиправної діяльності в Херсонській області правоохоронці виявили понад 3 тисячі сім-карток, а також комп'ютерну техніку з підтвердженнями незаконних дій.

Вирішується питання про повідомлення зловмисників про підозру у скоєнні злочину та обрання судом запобіжних заходів.

Продовжується досудове розслідування у рамках кримінального провадження за статтею про несанкціоноване втручання у роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку (ч.2 ст.361 КК України).

Читайте также: