fbpx Що таке вакуумна система та для чого потрібні вакуумні насоси?

28 лютого 2020

 
 
Картинка користувача admin.
04 10 2019 1:11

При проектуванні або експлуатації вакуумної системи важливо зрозуміти функцію вакуумних насосів. Ми розглянемо найпоширеніші типи вакуумних насосів, їх принципи роботи. Много видів та типів вакуумних насосів можна придбати у спеціалізованих магазинах чи у їх представників.

Отже, категорії насосів (за робочим тиском). Вакуумні насоси класифікуються за діапазоном робочого тиску, як: первинні насоси, бустерні насоси вторинні насоси.

У межах кожного діапазону тиску є кілька різних типів насосів, кожен з яких використовує різну технологію, і кожен має деякі унікальні переваги щодо потужності тиску, витрати, витрат та технічного обслуговування.

Незалежно від їх конструкції, основний принцип роботи однаковий. Вакуумний насос функціонує, видаляючи молекули повітря та інших газів з вакуумної камери (або з випускного баку більш високого вакуумного насоса, якщо з'єднаний послідовно). Поки тиск у камері знижується, видалення додаткових молекул стає експоненціально складніше. Як результат, промислова вакуумна система повинна бути спроможна працювати над порцією надзвичайно великого діапазону тиску, як правило, коливаючись від 1 до 10-6 Торр тиску. У наукових дослідженнях та наукових програмах це значення поширюється на 10-9 Торр або менше. Для цього в типовій системі використовуються кілька різних стилів насосів, кожен з яких охоплює частину діапазону тиску і працює періодично.

 

Вакуумні системи розміщують у такій широкій групі діапазонів тиску:

Грубий / низький вакуум:> Атмосфера до 1 Торр

Середній вакуум: від 1 Torr до 10-3 Torr

Високий вакуум: від 10-3 тор до 10-7 тор

Ультрависокий вакуум: від 10-7 Тор до 10-11 Торр

Екстремальний високий вакуум:<10-11 Тор

 

Потім різні типи насосів для цих діапазонів вакууму можна розділити на наступні:

Первинні насоси (резервні): Грубі та низькі вакуумні тиски.

Бустерні насоси: нерівномірний і низький діапазон тиску вакууму

Вторинні (високі вакуумні) насоси: високий, дуже високий і надвисокий діапазон вакуумного тиску.

 

Отже, тут коротко описано різні типи вакуумних насосів, але для більш повного розуміння переваг та обмежень кожної технології потрібне більш детальне обговорення кожного з них з професіоналом.

Вакуумні насоси володіють найважливішим набором компонентів, що поставляються у вакуумних печах. Процеси, які вони запускають, і якість, яку вони досягають, є функцією того, як ці системи працюють.

Категории: 

Загрузка...