США підтверджують обговорення з Україною можливості ударів по території Росії

США підтверджують обговорення з Україною можливості ударів по території Росії

США розглядають дозвіл на використання далекобійної зброї для ударів по Росії

Сполучені Штати ведуть перемовини з Україною щодо можливості дозволу на використання американської далекобійної зброї для нанесення ударів глибоко в територію Росії. Про це повідомив заступник помічника державного секретаря США Крістофер Сміт у інтерв'ю "Голосу Америки".

"Ми найрішучішим чином засуджуємо атаки Росії на мирне населення. І ми зробимо все, що в наших силах, щоб допомогти Україні протистояти цим загрозам або у повітрі, або ударити по них там, де вони виникають. У певному розумінні це відповідає нашій політиці", - заявив Сміт.

За словами представника Держдепартаменту, США "ретельно та тісно співпрацюють з українськими колегами, щоб пристосувати та налаштувати допомогу у сфері безпеки та керівні принципи, які ми надаємо разом із цією допомогою, для протистояння цим загрозам".

"Ці дискусії тривають. Я не хочу "телеграфувати" будь-які наші удари росіянам, але ми ретельно працюємо з Україною над цим критичним питанням і продовжуватимемо тісно співпрацювати", - додав Сміт.

Коментарі американського посадовця з'явилися після заклику президента Володимира Зеленського до США зняти всі обмеження щодо ударів по території РФ. Цей заклик проголосився після масованої ракетної атаки в понеділок, в результаті якої була зруйнована будівля дитячої лікарні "Охматдит".

Раніше президент Джо Байден висловив свою протидію потенційним ударом американською зброєю глибоко на російську територію, незважаючи на обмежений дозвіл, наданий Україні на використання американської зброї для ударів по території Росії.

Київ, у свою чергу, прагне домовитися про розширення сфери застосування цього дозволу.

Читайте також: