США проти, щоб Європа заважала Ірану у ядерній програмі – WSJ

США проти, щоб Європа заважала Ірану у ядерній програмі – WSJ

Адміністрація Байдена намагається уникнути осуду Ірану за його ядерну програму

Адміністрація президента Байдена намагається зупинити спроби європейських союзників осудити Іран за його ядерну програму. Це пов'язано з бажанням Вашингтона уникнути ескалації напруженості у відносинах з Тегераном перед президентськими виборами в США. Відповідну інформацію наводить The Wall Street Journal.

Сполучені Штати Америки не підтримують спроби Великої Британії і Франції осудити Іран на засіданні Ради держав-членів Міжнародного агентства з атомної енергії в червні. Американська адміністрація активно намагається переконати інші країни утриматися від голосування, стверджуючи, що саме так її позиція буде Вашингтон. Американські чиновники водночас заперечують звинувачення в лобіюванні проти резолюції.

Зростає занепокоєння західних країн стосовно ядерної діяльності Ірану. За даними МАГАТЕ, Іран вже має достатньо матеріалу для створення трьох ядерних боєзарядів. Американські чиновники вважають, що Іран може стати більш нестабільним перед виборами нового президента. Тому адміністрація Байдена акцентує на дипломатичному шляху щодо вирішення іранської ядерної програми.

Європейські дипломати попереджають, що бездіяльність може підірвати авторитет МАГАТЕ та послабити довіру до тиску Заходу на Іран. Вони також розчаровані, що США намагаються підірвати їхній підхід.

Загалом, США намагаються підтримувати тиск на Іран у зв'язку з його ядерною програмою. Вони викликають МАГАТЕ на створення доповіді про відмову Ірану від співпраці. Ця доповідь може стати підставою для повернення до санкцій проти Ірану, які були скасовані в рамках ядерної угоди, що діє до 2025 року.

Іран вже має можливість розробляти ядерну зброю. Зростає занепокоєння на Заході, що Іран може намагатися стати ядерною державою. У той же час Іран наполягає на цивільному призначенні його ядерної програми.

Осуд Ірану на засіданні МАГАТЕ може відкрити шлях до розгляду його поведінки в Раді Безпеки ООН. Але навіть якщо питання про Іран потрапить на розгляд Ради Безпеки, імовірність прийняття проти Ірану резолюції невелика через можливе вето Росії та Китаю.

Британські та французькі чиновники намагаються наполягти на осуді Ірану, втім, це може завершитися провалом і стати дипломатичним переворотом для Тегерана.

Джерело: УНІАН

Читайте також: