24 квітня 2019

 
 
Картинка користувача admin.
09 07 2018 15:33

Реформи, європейська допомога і газ - головні теми саміту Україна – ЄС, який відбувається сьогодні, 9 липня, у Брюсселі. 

На саміті українську делегацію очолив президент Петро Порошенко. Європейський Союз представляють президент Європейської ради Дональд Туск, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Могеріні, віце-президенти Єврокомісії Валдіс Домбровскіс та Марош Шефчович, а також єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом. Під час зустрічі сторони традиційно підбивають підсумки року, а також обговорюють пріоритети розвитку і спільні політичні та економічні дії.

Чому присвячено саміт

Під час саміту сторони обговорюють імплементацію угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Зокрема, наступні кроки із впровадження угоди, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі. Крім того, на порядку денному - виконання Мінських домовленостей.

Саміт вкотре підтвердить з боку ЄС незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також на визнає анексіію Криму з боку РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:    Британська розвідка дізналася, що Росія готує нову масштабну атаку

Серед приорітетів відносин Україна-ЄС на 2018 рік - реформи децентралізації, державного управління, боротьба з корупцією, верховенство права, економічний розвиток та енергетика.

Євросоюз мав намір торкнутися питання газового транзиту через територію України, а також проекту Північний потік 2. Зазначається, що лідери закличуть РФ звільнити усіх українських політичних в'язнів, включно з кінорежисером Олегом Сенцовим,  а також взяти відповідальність за збиття літака рейсу МН17. Підписання меморандуму про надання Україні макрофінансової допомоги у 1 млрд євро не очікується.

Переговори про це продовжаться впродовж наступних тижнів. Водночас буде підписано угоду з Європейським інвестиційним банком, установа надасть позику у 75 млн євро для підвищення безпеки українських доріг. 

Триває двадцята зустріч лідерів України та Євросоюзу та перша з моменту набуття чинності Угодою про асоціацію.

Категории: 

Загрузка...