Демчишин Володимир

Дата рождения: 12.11.1974

Владимир Васильевич Демчишин – міністр енергетики та вугільної промисловості України (2014-2016), колишній член наглядової ради НАК Нафтогаз

Місце народження. Освіта. Народився у Львові. У 1998 році закінчив Львівський державний університет імені Франка, отримавши кваліфікацію спеціаліста з міжнародних економічних відносин, перекладача. У 2001 році отримав ступінь магістра у Віадринському університеті в Франкфурті-на-Одері. У 2003 році отримав ступінь МВА з міжнародних фінансів в школі бізнесу Канзаського університету (США).

Володіє вільно трьома іноземними мовами - англійською, німецькою та польською.

Усі пов'язані матеріали:

  • Соратник Гройсмана і колишній голова Київської ОДА: Хто може стати новим членом НКРЕКУБізнес
  • Прокуратура просить для Порошенка арешт з заставою в 1 млрд гривеньНовини
  • Суд арештував майно колишнього міністра енергетики ДемчишинаБізнес

Кар'єра. Трудову діяльність розпочав у 2005 році головним економістом з фінансової роботи ППО Ernst & Young.

2006-2008 рр. - експерт відділу інвестиційних банківських послуг акціонерного банку ING Bank (Україна).

2008-2014 рр. - начальник відділу інвестиційно-банківських послуг інвесткомпанії Investment Capital Ukraine (Валерії Гонтаревої).

У серпні 2014-го Демчишин очолив Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕ). З грудня 2014 року - міністр енергетики та вугільної промисловості України у правительстві Арсенія Яценюка.

14 квітня 2016 року Верховна Рада проголосувала за відставку Яценюка і одночасно - за призначення Володимира Гройсмана прем'єр-міністром України. У новому складі Кабміну Демчишин на посаді голови Міненерго змінив Ігор Насалика.

21 квітня 2016 р. стало відомо про те, що комітет з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств при Мінекономрозвитку схвалив призначення Демчишина п'ятим членом наглядової ради НАК Нафтогаз України. Кандидатура Демчишина була подана за погодженням з президентом України.

11 вересня 2019 року Кабмін досрочно припинив повноваження Владимира Демчишина у складі наглядової ради НАК Нафтогаз Україна.

25.10.2023 р.