Демишкан Володимир

Біографія Володимира Федоровича Демишкана

Дата рождения: 16.11.1949

Владимир Федорович Демишкан
- колишній глава Державної служби автомобільних доріг України, колишній народний депутат (Партія регіонів).

Місце народження. Освіта. Народився у селі Новоархангельськ на Кіровоградщині. У 1987 році отримав диплом інженера-механіка в Донецькому політехнічному інституті за спеціальністю "автомобілі та автотранспорт". У 2002 році захистив кандидатську дисертацію "Удосконалення управління станом автодоріг в умовах обмежених ресурсів".

Кар'єра. У 1985-1996 роках був начальником автоколони, директором автотранспортного підприємства міста Брянка Луганської області. У 1996-1998 роках очолював Луганське облуправління з будівництва, ремонту та експлуатації автодоріг. Був депутатом Луганської облради.

З вересня 1998 по вересень 1999 року - заступник міністра транспорту України.

У 1999-2001 роках був начальником Київського обласного управління з будівництва, ремонту та експлуатації автодоріг (Київоблавтодор).

У 2001-2003 і 2006-2007 роках був головою Державної служби автомобільних доріг України Укравтодор. У "перерві" на деякий час очолював Національну акціонерну компанію Украгролізинг.

На прематурних парламентських виборах 2007 року пройшов до Верховної Ради за списком Партії регіонів (№119). Член комітету ВР з питань транспорту та зв'язку. Член ПР.

У квітні 2010 року, незабаром після обрання Віктора Януковича президентом України, був призначений головою Вінницької облдержадміністрації. Однак вже 26 травня 2010 року покинув цю посаду і став головою Укравтодору.

У 2012-2014 роках - народний депутат України VII скликання від Партії регіонів, обраний по одномандатному округу №114 у Луганській області. Член комітету ВР з питань транспорту та зв'язку.

16 січня 2014 року голосував за 'диктаторські закони' - пакет антидемократичних законів, які значно обмежували права громадян і свободу слова.

Погляди та оцінки. Повернувшись в 2006-му на посаду глави Укравтодору, Демишкан звинуватив свого попередника Вадима Гуржоса в неефективній роботі. Зокрема, він виступив проти початої приватизації підприємств, що займаються будівництвом та ремонтом доріг. За його словами, вони вже завжди були прибутковими. Крім того, при зміні власника невиправдано визначалася вартість приватизованих об'єктів. За даними КомерсантЪ-Україна, Гуржос назвав Демишкана чиновником старого устрою, який не готовий до реформування галузі.

Дії поверненого глави Укравтодору не викликали захоплення експертів. Так, керівник проектів і програм Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Лях заявив, що бажання Демишкана переглянути курс, яким керувало колишнє керівництво Госслужби автодоріг, може негативно вплинути на галузь, яку необхідно невідкладно інтегрувати з європейськими транспортними мережами.

Чутки та скандали. За деякими даними, будучи на посаді глави Київського облавтодору, Демишкан був близький до родини губернатора Київської області Анатолія Засухи. Згідно з "злісними язиками", відмінні дороги в селі Ковалівка ("вотчині" Засухи) та на під'їздах до нього з'явилися якраз завдяки цьому зв'язку.

Як відомо, Укравтодор - головний будівельник доріг, що проходять поза населеними пунктами (зокрема, великих автомагістралей), і, відповідно, - розпорядник громадських грошей великих сум. Тому не дивно, що час від часу з уст політичних або галузевих конкурентів до керівників Госслужби та її регіональних підрозділів лунають звинувачення у корупції або простому розкраданні неабияких сум державних коштів. Цього долі не минув за кар'єрою дорожнього будівельника і Демишкана.

І 28 січня 2008-го прізвище Демишкана пролунало в скандальному заяві депутата від Нашої України - Народної самооборони Геннадія Москаля зовсім не в зв'язку з дорожнім господарством країни. За словами колишнього заступника міністра внутрішніх справ, син нардепа-регіонала Сергій наприкінці 2007 року організував злочинну групу, яка викрали генерального директора авіатранспортної компанії Крунт Василя Кривозуба з метою заполучить 300 тисяч доларів. 'Через певний час Кривозуб був вбитий, аби приховати цей факт, його тіло поховали у Дніпрі, прив'язавши до ніг сім секцій радіатора. Зараз Сергій Демишкан і його соучасники перебувають у слідчому ізоляторі, щодо вбивства відкрито кримінальне провадження', - сказав депутат.

За даними деяких видань, очевидно, маючи "виходи" в джерелах правоохоронних органів, певний Демишкан, народжений у 1970 році, займався авіаперевезеннями, орендував і, нарешті, викупив у фірми Кривозуба літак Ан-26. З викупом затягував, а в кінці кінців надіслав власникові фальшивий платіжний доручення. Потім запросив з Луганська двох працівників власної охоронної фірми, хазяїна літака викрали, намагалися силою змусити відмовитися від "борта" на користь орендаря, а потім утопили у Дніпрі на території Вишгородського району. Згідно з певними даними, після затримання місце, де знаходилось тіло покійного, вказав сам Сергій Д