Федоров Михайло

Біографія Михаіла Федорова

Дата рождения: 21.01.1991

Михаил Альбертович Федоров - вице-прем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій, міністр цифрової трансформації України, український IT-підприємець, засновник діджитал-агентства. Керівник digital-напрямку передвиборчої кампанії президента України Володимира Зеленського в 2019 році.

Місце народження. Освіта. Народився 21 січня 1991 року у Васильєвці Запорізької області. Закінчив факультет Соціології управління Запорізького університету.

Закінчив Вищу політичну школу, навчальну школу представників НАТО в Україні, отримував стипендію від ОБСЄ в рамках процесів моніторингу за екологією Запоріжжя.

Всі пов'язані матеріали:

  • РЭБа явно недостаточно. Украина начинает масштабировать производство защиты от дроновНовости
  • Деньги ходят за студентом. Кабмин изменяет финансирование высшего образованияФинансы
  • Федоров показал украинского робота, который может выполнять боевые задания – фотоTech

Кар'єра. У травні 2013 року Федоров у Запоріжжі заснував власне digital-агентство SMMSTUDIO. Його компанія займається збільшенням продажів за допомогою реклами в соціальних мережах, таких як Facebook і Instagram. Один з клієнтів студії був Квартал-Концерт.

З вересня 2018 року по грудень 2018 року - у рамках консалтингової діяльності займав посаду оперативного директора проекту Суперлюди.

Спікер IT-Forum 2016, iForum 2019, LVIV SMM FORUM. Провів курс DIGITAL & SMM на платформі Cвободная образовательная ПЛАТФОРМА.

Громадська діяльність. Під час студентства розпочав найбільше в місті молодіжне громадське рух 'Актив-Z'. У 2012-2013 роках під час навчання в університеті був 'студентським мером' Запоріжжя, де здійснив ряд соціальних проектів для розвитку молоді міста.

Співорганізатор соціально-благодійної акції 'Я для тебя'.

Активно брав участь у конференціях з екологічних питань.

Разом з фондом USAID реалізував проект 'Посилення IT-потенціалу Запоріжжя'.

Політична кар'єра. У 2014 році був кандидатом в народні депутати від партії 5.10 на виборах до Верховної Ради, №166 у виборчому списку.

У грудні 2018 року Михаїл Федоров приєднався до виборчого штабу кандидата в президенти Володимира Зеленського. Він очолив digital-напрямок ЗеКоманди.

На позачергових виборах до Верховної Ради в 2019 році обраний народним депутатом від партії Слуга народа, №6 у виборчому списку.

З 21 травня 2019 року - радник президента (позапряд) з digital-напрямку.

29 серпня 2019 року Верховна Рада схвалила новий склад Кабінету міністрів, Михаїл Федоров призначений віце-прем'єр-міністром, міністром цифрової трансформації.

4 березня 2020 року Верховна Рада проголосувала за відставку Олексія Гончарука з поста прем'єр-міністра, це викликало відставку всього уряду. В той самий день Верховна Рада схвалила новий склад Кабінету міністрів, Михаїл Федоров знову призначений віце-прем'єр-міністром - міністром цифрової трансформації України.

20 березня 2023 року Верховна Рада проголосувала за відставку Михаїла Федорова з посади міністра цифрової трансформації.

21 березня 2023 року Верховна Рада призначила Михаїла Федорова міністром цифрової трансформації і віце-прем'єр-міністром з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій.

Через кілька днів після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Михаїл Федоров звернувся до Ілона Маска з проханням надати Україні станції Starlink. Наразі в Україні працює більше ніж 18 тис. станцій Starlink, які забезпечують об'єкти критичної інфраструктури, державні установи тощо стабільним інтернет-з'єднанням.

Скандали. Фігурант журналістського розслідування програми Наші гроші з Денисом Бігусом. Згідно з матеріалами журналістів, Федоров отримав гроші для підтримки інтернет-ресурсів команди від Сергія Шефіра не через офіційні рахунки виборчого фонду Зеленського, а готівкою в офісі ЗеКоманди. При цьому бюджет на інтернет-рекламу тільки в другому турі склав майже 300 тис. доларів США.

Нагороди. Михаїл Федоров з командою, яка у передвиборному штабі Зеленського відповідала за digital-напрямок, переміг у 7 номінаціях щорічної премії Європейської асоціації політичних консультантів (EAPC) Polaris Awards.

Сім'я. Одружений з 2015 року. Дружина Анастасія також походить з Запоріжжя, закінчила факультет іноземної філології в Запорізькому національному університеті. Подружжя виховує дочку Марію (2017 р.н.).

Захоплення. Має перший розряд з шахів.

14.09.2023 р.