Шелудченко Володимир

Дата народження: 08.07.1949

Місце народження. Освіта.

Володимир Шелудченко народився в Макіївці, Донецькій області. У 1997 році він отримав диплом інженера-механіка в Донецькому політехнічному інституті. Він має ступінь доктора технічних наук і захистив дисертацію на тему "Способи підвищення ефективності експлуатації газотранспортних систем і ресурсозберігаючі технології теплогазопостачання".

Кар'єра.

У часи радянського періоду Володимир Шелудченко набув досвіду роботи в Компартії. Він закінчив Вищу школу ЦК КПУ, працював секретарем парткому тресту Горлівський хімбуд і в Донецькому обкому КПУ, другим секретарем Добропільського горкому партії. У останні роки існування СРСР працював начальником Донецького облуправління комунального господарства, першим заступником голови ісполкому Донецької облради. Після цього, у 1991 році, перейшов на енергетичну дорогу - зайняв пост голови правління ПАТ "Донецькоблгаз" (працював там до 1997 року). Він був першим заступником голови Держкомнафтогазу та в 2003-2005 роках займав посаду першого заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Юрія Бойка, тодішнього міністра палива і енергетики. Він втратив своє крісло після "помаранчевої революції", через два місяці після приходу на пост прем'єра Юлії Тимошенко.

Підйом і звільнення.

У серпні 2006 року, після формування урядової коаліції та уряду Віктора Януковича, донецький енергетик, член Партії регіонів і, як вважалося, людина, яка керує паливно-енергетичним комплексом віце-прем'єра Андрія Клюєва, став потрібним уже на посаді голови "Нафтогазу". Він замінив Олексія Болкісьова, який очолював компанію після відставки "помаранчевого" Олексія Івченка всього за три місяці. Володимир Шелудченко відразу заявив, що основне завдання НАК - безаварійне та безперебійне забезпечення споживачів газом. Його підкреслив голова Мінтопенерго: за словами Юрія Бойка, нове керівництво "Нафтогазу" повинно було диверсифікувати джерела енергопостачання в Україні. При цьому міністр висловив упевненість у тому, що компанія й надалі залишиться "хребтом нашої економіки", який, на думку і правлячої антикризової коаліції і опозиції у вигляді Блоку Юлії Тимошенко, був помітно підірваний за часів очолювання Олексія Івченка.

Всі пов’язані матеріали:

  • Нафтогаз отримав 49,9% акцій "Донецькоблгазу", яку пов’язують з втікачем Курченком

Однак, керувати "хребтом" Володимиру Шелудченку довелося недовго. Вже в лютому 2007 року він покинув пост глави НАК - з офіційним формулюванням "за власним бажанням". За думкою експерта Володимира Саприкіна, директора енергетичних програм Центру економічних та політичних досліджень ім. Разумкова, серед проблем, з якими довелося стикнутися Володимиру Шелудченку, одна з ключових була складна фінансово-економічна ситуація "Нафтогазу" (він повернувся в компанію не в найкращі для неї часи). Іншою складністю (також досить значною) було відсутність загального погляду в енергетичному блоку уряду та правлячої коаліції на шляхи вирішення проблем паливно-енергетичного комплексу та відсутність єдиного провладного командування в пально-енергетичній сфері. Як відомо, державна влада в паливно-енергетичній галузі була представлена кількома центрами впливу: зокрема, "донецького" віце-прем'єра Андрія Клюєва та "недонецького" шефа Мінтопенерго Юрія Бойка. Тим не менш, бувши головою "Нафтогазу", Володимир Шелудченко, на думку експерта, не встиг поліпшити чи погіршити стан компанії - для помітних змін у цей або той бік у нього було надто мало часу.

Вже у день відставки перший віце-прем'єр Микола Азаров на брифінгу повідомив, що протягом останнього часу Володимир Шелудченко кілька разів намагався піти, але сам прем'єр Віктор Янукович просив його залишитися. Розмірковуючи про причини відходу, Микола Азаров сказав, що "Нафтогаз" зараз - це не цукерка у сріблистій упаковці. У тому вигляді, в якому він нам дістався - це дуже серйозна проблема... Тому я можу зрозуміти причини, які, так би мовити, рухали Шелудченка". Однак високопосадовий член Кабміну не забув похвалити усуненого за те, що за участю уряду вдалося стабілізувати стан "Нафтогазу". І висловив упевненість: після відходу уже колишнього голови "Нафтогазу" він не випаде з кадрової комплектації правлячої коаліції. "Він буде працювати в нашій системі, буде працювати в системі уряду. Це однозначно", - підкреслив Микола Азаров. Але до цих пір "виходець" на одну з високих державних посад не "реїнкарнувався".

Володимира Шелудченка на посту керівника "Нафтогазу" замінив Євген Бакулін. За думкою експертів, це криатура глави Мінтопенерго Юрія Бойка.

07.07.2022 р.