Українцям відповіли, як оформити тимчасовий захист у Португалії у 2024 році

Португалія продовжує надавати притулок українським біженцям

Португалія продовжує надавати притулок українським біженцям та надавати їм необхідну допомогу. Наші громадяни можуть оформити тимчасовий захист.

Про це йдеться у матеріалі VisitUkraine , передає "Хвиля" .

Португалія активно приймає біженців з України

У 2024 році Португалія активно приймає біженців з України та надає їм соціальну підтримку. Зазначається, що притулок у цій державі знайшов уже понад 60 000 українців, найбільше в таких муніципалітетах, як Лісабон, Кашкайш, Порту, Сінтра та Албуфейра.

Зважаючи на те, що дозвіл на тимчасове проживання у Португалії було продовжено до кінця 2024 року, переїзд сюди залишається актуальним для українців.

Як оформити захист та яку допомогу можна отримати у Португалії у 2024 році?

Станом на квітень 2024 року прибуття до Португалії українців, які потребують тимчасового захисту, дозволяється з документами, що ідентифікують особу.

Громадяни України не потребують оформлення візи для в'їзду до Португалії (за наявності дійсного біометричного закордонного паспорта). Безвізом у Португалії можна перебувати 90 днів протягом 180 діб.

Для більш тривалого перебування в Португалії та отримання соціальної допомоги необхідно оформити статус тимчасового захисту. Українці отримують право на проживання в Португалії на 1 рік (який може бути продовжений ще на 6 місяців, згідно з прийнятим рішенням Уряду Португалії).

Португальські компетентні органи не рекомендують українцям клопотати про статус біженця, оскільки він передбачає суттєві обмеження.

Де українцю отримати допомогу у Португалії у 2024 році?

Допомога з тимчасовим розміщенням, інформаційна підтримка та забезпечення речами першої необхідності надається Центрами підтримки українців, створених меріями у різних регіонах Португалії та українськими громадськими організаціями:

  • м. Лісабон – Центр надання допомоги VSI TUT – TODOS AQUI, що діє при мерії Лісабона

- Адреса: Rua Dom Luis I, n 10 - Телефон: (+351) 218 ​​174 888 / (+351) 218 ​​173 663 - Години роботи: 9:00-13:00, 14:00-18:00 - lx. [email protected]

- Центр допомоги Порту/CNAIM do Norte - Центр допомоги м. Фару - Алгарве/CNAIM Algarve - Центр допомоги о. Мадейра/CLAIM Madeira - Центр допомоги м. Понта Делгада (Азорські острови)/CRESACOR - Допомога на Азорських островах.

Хто може оформити тимчасовий захист у Португалії?

  • Португалія надає тимчасовий захист: українцям, які були змушені залишити Україну після 24 лютого 2022 року.
  • Громадянам України, які перебували на території Португалії до 24 лютого 2022 року, і тепер не можуть повернутися додому.
  • Громадяни третіх країн та особи без громадянства, які легально проживали в Україні на підставі дійсного дозволу та не можуть повернутися до своєї країни.

Як оформити тимчасовий захист у Португалії у 2024 році?

Для отримання соціальної допомоги в Португалії українцю необхідно:

1 крок – Звернутися до нового Агентства з питань інтеграції, міграцій та притулку (AIMA) з проханням про надання їм статусу особи, яка потребує тимчасового захисту.

2 крок – Після оформлення номера соціального страхування (NISS) українці мають право звернутися до Соціальної служби (Segurança Social) із проханням про отримання соціальної допомоги, порядок виплати визначається індивідуально у кожному випадку.

Разом з видом на проживання шукачам притулку надають:

  • Податковий ідентифікаційний номер.
  • Ідентифікаційний номер соціального страхування
  • Номер користувача Національної служби здоров'я.

Коли можуть відмовити у оформленні тимчасового захисту?

Українцю можуть відмовити в оформленні тимчасового захисту, якщо:

  • Заявник не пройде перевірку даних про судимість,
  • Іноземець може становити загрозу національній безпеці Португалії.

Нагадуємо, що у яких країнах українці отримують найбільшу грошову допомогу  до 2000 євро на місяць.