19 березня 2019

 
 
17 02 2017 13:51

 

Наступного тижня у парламенті буде проголосовано закон "Про енергетичну ефективність будівель", котрий створить справжню "революцію" у комунальних послугах. Згідно з законом усі нові будинки та державні споруди мають отримати сертифікат енергетичної ефективності.

Ці зміни заплановано в рамках ініціативи створення Фонду енергоефективності у квітні цього року.

Згідно з новою редакцією закону аудит доведеться пройти трьом типам споруд - новобудовам, будівлям, де розташовано органи місцевої чи державної влади, а також житловим будинкам, котрі бажають брати участь у держпрограмах.

Парламентарі впевнені, що вже наступного тижня закон буде підтримано у Верховній Раді.

Експерти кажуть, що документ має сенс, адже багато держустанов використовують електроенергію зовсім неефективно, "випускаючи" тепло через неутеплені стіни будівлі та вікна. У результаті такі будівлі споживають у 10-20 разів більше електроенергії, ніж мали б, а сплачується усе це за державний кошт.

Коли закон про енергетичну ефективність буде прийнято, українці у вищевказаних випадках зможуть отримати гроші на термомодернізацію. Але спершу їм треба пройти енергетичний аудит. Для цього потрібно зібрати інформацію про будівлю та вивчити її фактичний стан за допомогою тепловізора й іншими шляхами з залученням професійного аудитора.

Для багатоповерхового будинку аудит коштуватиме від 9,5 тисяч грн (дім на сто квартир) до 13 тисяч грн (дім на 350 квартир). Ці гроші мають дати власники споруди.

Наявність сертифікату, котрий видаватимуть на 10 років, почнуть перевіряти у 2018 році. Порушникам обіцяють штраф - від 3,5 до 5 тисяч гривень.

Питання енергоефективності для України стоїть дуже гостро. Рівень життя громадян Україні збільшився б у 3 рази, якби країна припинила імпортувати газ та скоротила споживання електроенергії.

Втрати "голубого палива" від опалення житлових будинків складають 9 мільярдів кубометрів щороку. Але для того, аби провести модернізацію житлових споруд і сформувати ринок енергоефективності, треба 5-8 років.

Загрузка...