«Укргідрометцентр» назвав причину зниження рівня води у Дністрі та його притоках

«Укргідрометцентр» назвав причину зниження рівня води у Дністрі та його притоках

В Українському гідрометеорологічному центрі повідомили, що рівень води у Дністрі та його притоках знижується швидше, ніж зазвичай. Це стало можливим через раннє початок весняного водопілля. Зауважено, що водопілля на річці розпочалося вже у лютому, що є незвичайним. Це також призвело до раннього початку сезону межені, коли найнижчий рівень води в річці. Зазвичай цей період триває від липня до листопада. Також відмічено, що рівень води в Дністрі падає до маловоддя в різних районах.

Натомість, рівень води в Дністровському водосховищі також зменшується. Протягом двох тижнів він скоротився з 109 кубічних метрів за секунду до 96 кубічних метрів за секунду. Спеціалісти пояснили, що причиною є дотримання режимів роботи Дністровської ГЕС, яка випускає воду з водосховища з мінімальним скидом, щоб забезпечити стале водопостачання нижче по течії річки. Такі дії призводять до поступового зниження рівня води в водосховищі на 1-2 сантиметри за добу.

Хоча низький рівень води викликає занепокоєння, наразі ситуація не є критичною, згідно з Українським гідрометеорологічним центром. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України також заявив, що ситуація з водосховищем є під контролем і немає ризиків.

Нагадаємо, що парламент Молдови ратифікував угоду про будівництво мосту через річку Дністер між Україною та Молдовою.

Читайте також: