14 грудня 2018

 
 
Картинка користувача admin.
01 07 2017 14:00

"Вірус-вимагач", який використовувався проти мереж в Україні, був викрадений у Агентства національної безпеки США і є більш складним, ніж вірус WannaCry, пише видання The New York Times.

Комп'ютерний вірус, від якого в Україні постраждали приватні і державні користувачі мережі інтернет, є продуктом, вкраденим у Агентства національної безпеки (АНБ) США і модернізованим зловмисниками. Про це пише The New York Times.

Видання зазначає, що для кібератаки на Україну використовували "розроблені АНБ методи" для виведення з ладу комп'ютерів в українських лікарнях, супермаркетах і в системі моніторингу Чорнобильської АЕС.

Назва Petya, під яким в Україні відомий "вірус-вимагач", не згадується.

За даними The New York Times, який вразив українські мережі вірус був викрадений з АНБ, як і інший вірус, який використовували під час кібератак по всьому світу, - WannaCry. Фахівці визнали, що Petya має "більш витончені можливості".

Нагадаємо, в Україні 27 червня зафіксована масштабна кібератака, "вірус-вимагач" паралізував роботу комп'ютерних мереж в банках, ЗМІ, торгових організаціях, поштових службах, державних установах. Назва вірусу, шифрувального файли на жорсткому диску всіх комп'ютерів в зараженій мережі, - Petya.A.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київенерго, Ощадбанк та інші держустанови атакували хакери

За даними компанії ESET, що розробляє антивірусне програмне забезпечення, на Україну припало 75,2% випадків зараження вірусом-шифрувальником Petya від загального числа в світі. 9% випадків зафіксували у Німеччині. На Польщу довелося 5,8% атак. При цьому частка Росії в масштабній кібератаці склала лише 0,8%.

Категории: 

Загрузка...