19 березня 2019

 
 
Картинка користувача admin.
17 05 2017 18:40

 

Еммануель Макрон став наймолодшим президентом Франції і має намір радикально реформувати Єврозону.

Він виступає за загальну скарбницю і парламент Єврозони, загальну бюджетну політику і єврооблігації, таку собі версію Euro 2.0.

Ці плани президента можуть вплинути на європейську і світову економіку трьома шляхами. По-перше, це - стимулювання відновлення на периферії блоку, по-друге, підвищення податків і по-третє, швидке введення євро країнами, які не прийняли поки єдину валюту.

Однак, Ангела Меркель може перешкодити втіленню Макрона цих планів. Крім того, ці реформи можуть обмежитися Францією, так як інші країни блоку, які не погодяться на них, повідомляє Take-profit.org

Втім, не варто виключати ймовірності, що Макрон все ж досягне успіху, так як в його користь говорить один вагомий аргумент: його наміри цілком здійсненні.

Ідея Макрона передбачає розподіл попиту по Єврозоні, а також підвищення податків і витрат, крім емісії загальних облігацій. В такому випадку, рівномірний розподіл попиту цілком реально, як це робить федеральний уряд в США.

У цьому є сенс, тому що багато країн, включаючи Францію, потребують структурних реформ, які складно провести навіть в зростаючих економіках. Без стимулювання попиту Єврозона не буде рости.

Першим наслідком реформ Макрона стане відновлення в Європі. Бюджетні трансфери будуть сприяти зростанню попиту на периферії, яка отримає шанс на проведення власних реформ і відновлення. Так, Греція, Італія та Португалія мають великий потенціал економічного зростання.

По-друге, слід очікувати більшої централізації і підвищення податків, що, з часом, зробить регіон менш привабливим для інвесторів, однак, до цього часу пройде ще 10 або більше років. У короткостроковій перспективі зростання і стабільність, навпаки будуть залучати інвестиції.

І, нарешті, єдину валюту візьмуть інші країни, а ЄС і Єврозона стануть одним поняттям.

Втім, Польща, Угорщина і Чехія можуть відмовитися від поглиблення інтеграції і відокремитися, знайшовши підтримку у Великобританії і Швейцарії.

Категории: 

Загрузка...