25 червня 2018

 
 
Картинка користувача admin.
19 05 2017 16:20

Заборона ВКонтакте і Однокласників можна обійти, навіть якщо ви, звичайний користувач. Є кілька способів, безкоштовних і платних.

Указом президента в Україні розширили санкції проти РФ, які передбачають блокування доступу до соцмереж Вконтакте і Однокласники, всіх сервісів Яндекс (включаючи пошуковик і карти), сайту Mail.ru і іншим.

Враховуйте, обхід заборони через ненадійні VPN-сервіси ставить під загрозу ваш безпеку - ви дієте на свій страх і ризик.

Веб-сервіси
Веб-сервіси дають можливість відкрити заблоковані сайти через проксі-сервери. Вони не сильно відрізняються один від одного. Найчастіше вони вимагають всього лише скопіювати посилання в рядок на своїй головній сторінці та зробити один клік. При цьому вони відображають потрібну сторінку з власною шапкою і працюють повільно.

Одним з найкращих є ProxFree. Він досить простий у використанні не додає власну рекламу. Аналоги - Proxyweb і Hide My Ass.

Додатки для смартфонів

Найочевиднішим і найпростішим рішенням для користувачів iPhone і iPad виявився браузер Onion, що працює через систему "лукової маршрутизації" Tor (The Onion Router), трафік в якій майже неможливо відстежити. Єдине, що потрібно від користувача - 1 долар за універсальну версію для всіх платформ Apple.

На практиці Onion вдає із себе зовні нічим не примітний браузер, що дозволяє відкривати будь-які заблоковані сайти. Він годиться як закритий інструмент, що не впливає на роботу решти системи. Для Android є його аналог під назвою Orweb.

Якщо ж ви хочете обходити блокування без використання стороннього браузера, то варто спробувати TunnelBear. Цей сервіс доступний на iOS, Android, PC і Mac і працює за технологією VPN. Встановити його на мобільних платформах складніше, ніж Onion. На iOS він спочатку пропонує пройти реєстрацію, підтвердити електронну пошту, створити профіль з настройками VPN, включити його профіль в опціях iOS і тільки після цього почати роботу.

Головний мінус TunnelBear - ціна. У безкоштовної версії програми є всього 500 мегабайт трафіку на місяць, а безліміт обійдеться в 10 доларів. Доброзичливим його ніяк не назвеш. З іншого боку, у сервісу є версії для iOS, Android, PC і Mac: останні дві - дуже прості у використанні.

Є й інші варіанти. Наприклад, плагін ZenMate без проблем відкриває сайти, заблоковані як на рівні ЖЖ, так і на рівні провайдера. Він трохи сповільнює роботу браузера, обіцяючи при цьому "безкоштовне повне шифрування трафіку", а для його активації потрібно ввести адресу електронної пошти.

Плагіни для браузерів

Найзручнішим і ефективним засобом у цій галузі можна назвати плагін для Mozilla і Chrome під назвою friGate. Автори розширення відзначають, що при його використанні не втрачається швидкість. Він працює "з коробки" і відкриває сторінки, заблоковані будь-яким відомим способом, сповіщаючи користувача про вхід на "заборонену територію" одним лише зміною іконки на панелі управління.

Швидкість роботи friGate забезпечена тим, що він відкриває заблоковані сайти з власного заздалегідь складеного списку. Однак навряд чи це для когось стане проблемою: поповнюється він максимально оперативно, пише TJournal

Пропозиція від конкурентів під назвою hola! показало себе помітно гірше. По-перше, в hola! необхідно вручну вибирати VPN потрібної країни. По-друге, плагін часто перетворює верстку заблокованих сторінок в місиво і сам по собі виглядає неохайно. Втім, як зазначають творці, він в більшій мірі призначений для перегляду медіаконтенту: для прискорення завантаження потокового відео в ньому використовуються комп'ютери інших користувачів з встановленим плагіном.

Програми для Windows і Mac

Настільні способи блокування найчастіше є або платними, або складними в обігу і тому не мають сенсу для "чайників", яким цілком достатньо невеликого плагіна для браузера.

Наприклад, легендарний браузер Tor без проблем долає будь-які блокування. Однак швидкість його роботи змушує згадати про забутих часи модемів, які підключалися до мережі через телефонну лінію.

Окремим рядком варто згадати і сервіс Vemeo, який, як і TunnelBear, присутній на всіх основних платформах, однак коштує $ 3,95 на місяць, так що його важко рекомендувати для аматорського використання. Компанія активно просуває себе як сервіс для доступу до онлайн-кінотеатрам Hulu і Netflix.

Турбо-режим

Ще один простий спосіб, який не вимагає установки софта - вбудована функція турбо-режиму в браузері Opera. Правда, працює не для всіх сайтів.

Залізо

"Залізний" спосіб обійти блокування - портативний проксі-сервер. Приклад - Onion Pi на базі комп'ютера Raspberry Pi. Він пропускає весь трафік користувача через систему Tor і роздає Wi-Fi. Однак пристрій досить дороге.

Категории: 

Загрузка...