17 листопада 2018

 
 
24 02 2017 16:01

 

Заробітки закордоном вже давно стали звичною справою для багатьох українців. З кожним роком число трудових мігрантів з України зростає, у той же час їхній внесок в українську економіку збільшується. За останніми даними грошові перекази в Україну з-за кордону склали близько 6% ВВП. До того ж, як виявилося, українські трудові мігранти переказують е більшгрошей у країну, ніж закордонні інвестори. Якщо говорити цифрами, у 2016 році іноземні інвестори переказали в Україну близько 4 млрд дол, а трудові мігранти - $7 мільйонів.

Як повідомили у Державній службі зайнятості, закордоном нині працюють близько 5 мільйонів українців. При цьому основним напрямком, куди їдуть заробляти гроші, стала зовсім не Росія, як було раніше. До РФ тепер їхати не хочуть - через обвал рубля і непрості стосунки країн.

Найзначніше число трудових мігрантів (43%) задіяні на будівництві, трохи більше 20% працюють в агросфері, ще 10% виконують домашню роботу, приблизно стільки ж - доглядають за дітьми, інвалідами та літніми людьми.

Найпопулярнішим напрямком серед трудових мігрантів з України є Польща. На сьогодні в цій країні вже працює мільйон українців, а у планах влади - створити робочі місця ще для мільйона людей. Як стало відомо, середня зарплатня українця у Польщі становить 15-20 тисяч гривень.

Також трудові мігранти їдуть до Німеччини. Працевлаштуватися тут дещо складніше, однак в середньому за місяць можна заробити близько 30 тисяч гривень. У цій країні чекають на будівельників, водіїв, медиків.

Їдуть заробітчани і до Чехії. Влада Чехії цьогоріч прийняла рішення підвищити квоту для українських трудових мігрантів удвічі. Середня зарплата для заробітчан у цій країні дорівнює 27 тис. грн. Популярним напрямком також є Ізраїль, там спостерігається високий попит на будівельників, домогосподарок (20-40 тисяч гривень на місяць).

Найбільше трудові мігранти заробляють у США і Канаді. В Америці пропонують працевлаштування для водіїв, на будівництві, та шукають обслуговуючий персонал. Платять від 80 тис. гривень до 130 тис. грн.

Ключовою проблемою заробітчан є незахищеність. Українські закони не захищають трудових мігрантів і, здебільшого, їм просто нікуди звернутися по допомогу.

Державна служба зайнятості має намір ввести "карту трудового мігранта", що дозволить контролювати діяльність українців закордоном і допомагати їм.

У сьогоднішніх реаліях заробітчанам рекомендують бути дуже уважними та обережними при виборі роботодавця і, перш за все, перевіряти наявність у компанії ліцензії та читати трудовий договір.

Загрузка...