12% українських компаній зі списку РНБО змінили назви після санкцій

40 компаній із реєстру Ради національної безпеки й оборони змінили назву після запровадження санкцій, намагаючись уникнути заборони на діяльність в Україні.

Назви змінили 12% українських компаній із з санкційного списку, який сьогодні налічує 333 юридичні особи, повідомляє сервіс для роботи з відкритими даними Опендатабот.

Перейменування не може зняти з компанії санкційні обмеження, наголошують у сервісі.

"Зміна назви юридичної особи спрямована на можливість продовження її господарської діяльності попри чинні санкції. Але такі дії є лише введенням в оману й не можуть зняти з компанії обмеження. Щоб убезпечити бізнес і не потрапити до пастки із підсанкційною компанією, треба завжди перевіряти контрагента за кодом ЄДРПОУ", - говорить керівник корпоративних продуктів Опендатабота Федір Сафір.

Будь-яка взаємодія з юридичними особами із санкційного списку РНБО може стати підставою для підозри компанії-партнера в тих самих діях, за які ці компанії потрапили до санкційного списку - фінансування тероризму чи прояви загрози національній безпеці, пояснюють в Опендатаботі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РНБО запровадила санкції проти мережі магазинів

Після зміни назви санкції щодо конкретної компанії залишаються. Статус юрособи не змінюється, бо залишається незмінним її реєстраційний код. Натомість контрагентам, які натрапили на "перевертнів", контракт із такою компанією може призвести до матеріальних і репутаційних збитків, наголошують у сервісі Опендатабот.

Більшість компаній, щодо яких запровадили санкції, опинилися там через створення загрози національним інтересам, національній безпеці, сприяння терористичній діяльності тощо.

РНБО в жовтні запустила сайт з українськими санкційними списками. На сайті sanctions-t.rnbo.gov.ua міститься перелік із майже 4 тис. фізичних і майже 2 тис. юридичних осіб, проти яких застосовують санкції.На компанії із списку накладається ряд обмежень, що заважає вести господарську діяльність. Це може бути блокування активів, обмеження торговельних операцій, зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань тощо.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

17