22 грудня велике свято. Згадуємо матір Богородиці

Сьогодні християни відзначають Свято зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці. Батьком Діви Марії був святий Йоаким.

Йоаким та Анна походили з роду царя Давида. Були забезпеченими та шанованими людьми. Однак щасливе подружжя не мало дітей. У зрілому віці вони почали все частіше звертатися до Бога і просити у нього послати їм доньку. Взамін обіцяли віддати первістка на служіння Всевишньому. Попри це у їхньому житті нічого не відбувалося.

Бездітну літню пару почали обговорювати жителі з поселень навколо. Деякі називали їх проклятими і, бо у той час бездітні родини були рідкістю. Йоаким важко сприймав таке відношення деяких людей. Він пішов у пустелю та провів там 40 днів у суворому пості та молитві. Просив Божого милосердя, вважаючи себе безчесним перед Господом.

Побивалася і праведна Анна. Одного дня вона побачила серед лаврового дерева гніздо з маленькими пташенятами. Ще раз слізно помолилася до Всевишнього та повторила обіцянку віддати йому дитя на служіння. За преданням, перед Анною з'явився ангел і сповістив її про скоре народження доньки на ім'я Марія. Цю ж звістку янгол повідомив і Йоакиму в пустелі. Наказав йому повертатися до Єрусалиму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 22 грудня день ангела у власників популярних імен. Привітайте їх листівками

За деякий час літня Анна зрозуміла, що вагітна. Народила дівчинку у роки правління Ірода Великого, згідно Священного Передання. Батьки пам'ятали про обіцянку віддати дитину на служіння Богові. Тому у 3-річному віці Марія привели до Єрусалимського храму. Дитина самостійно піднялася великими східцями до церкви і це вразило людей. Первосвященик благословив дівчинку та провів її в Алтар, чого раніше не дозволялося жодній жінці. У цей момент усі увідомили, що донька Йоакима та Анна гідна увійти в святилище, згідно Передання.

Йоаким та Анна прожили ще кілька років після введення Богородиці у храм. Першим у 80 років помер батько Діви Марії. Свята Анна преставилася пізніше, у 79 років.

21 грудня християни згадували мученицю Анфісу Римську. Вона жила у Римі на наприкінці IV початку V ст. У юному віці її змусили вийти заміж за вельможу, який тоді мав великий вплив у суспільстві. За відмову відійти від основ християнського вчення, була спаленою заживо.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

29