96-річну жінку, яка втікала від суду, спіймали за кілька годин

Колишню секретарку нацистського концтабору схопили після її спроби втекти від суду в Німеччині. 96-річна Ірмгард Фурчнер мала постати перед судом за співучасть в 11 тис. вбивств, але не з'явилася, і суддя видав ордер на її арешт.

Підсудну затримала поліція через кілька годин після її зникнення з будинку престарілих. Вона втекла в Гамбург, де її зловили на вулиці. Після арешту Фурчнер помістили в попередній арешт перед початком суду. Про це пише ВВС.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

Жінка мала з'явитися в спеціальний суд в місті Ітцехо, в годині їзди від Гамбурга. Замість цього спробувала втекти від судового переслідування.

Суддя Домінік Гросс раніше відклав розгляд справи до 19 жовтня. Через вік жінки суд має засідати не більш як 2 год. на день. Лікар має оглядати її, щоб вирішити, чи слід їй залишатися під вартою.

Група, яка представляє тих, хто вижив після злочинів нацистів і родичів загиблих, висловила обурення тим, що їй вдалося втекти.

Фурхнер працювала друкаркою у коменданта табору "Штуттгоф" Пауля-Вернера Хоппе, недалеко від сучасного польського Гданська, в 1943-1945 роках. Вона знала, що відбувається в концтаборі. Під час суду над Хоппе 1954-го розповіла, що він диктував їй повідомлення, але заявляла, що не знала про вбивства в "Штуттгофі".

Близько 100 тис. осіб сиділи в "Штуттгофі", який був відомий жахливими умовами. За оцінками, 65 тис. там убили. У концтаборі людей вбивали отруєнням газом, розстрілами, смертельними ін'єкціями, а також морили голодом. Багато хто загинув у марші смерті з табору, коли Друга світова війна добігала кінця. Серед убитих багато євреїв, а також поляків і полонених радянських солдатів.

Це одне з останніх судових процесів над нацистами, тому що живими залишилося мало обвинувачених. Судовий процес відбувається в суді у справах неповнолітніх, оскільки обвинувачена в 1940-х була неповнолітньою.

У березні колишній охоронець "Штуттгофа" був визнаний непридатним для суду. А торік інший охоронець табору, Бруно Дей, був визнаний винним у співучасті в убивстві понад 5 тис. в'язнів. Його засудили до умовного тюремного ув'язнення.

1943 року нацисти відкопали і спалили рештки розстріляних у Бабиному Яру. Так знищували сліди злочинів у Києві.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!