Афера на 6 млн грн на місяць: накрили потужний шахрайський кол-центр

У Вінниці викрили масштабну схему обкрадання людей через підпільний кол-центр. Його "оператори" називалися працівниками служби безпеки банківських установ чи правоохоронних органів і виманювали в громадян персональні дані карток.

Нелегальний "бізнес" проіснував понад чотири місяці, а його щомісячний обіг перевищував 6 млн грн, повідомили в пресцентрі Служби безпеки України.

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

"Вінничанин орендував у центрі міста офісне приміщення та облаштував у ньому роботу "кол-центру". Для нелегальної діяльності залучив 25 працівників - безробітних місцевих жителів. "Оператори" виманювали в громадян їхні персональні дані. Тих, хто виявився не надто довірливим, спонукали самостійно переказати кошти на "резервний" рахунок. Після цього гроші виводили в тінь через мережу афілійованих фірм і переводили в готівку", - розповіли в СБУ.

Під час обшуку в приміщенні кол-центру вилучили майже 100 одиниць комп'ютерної техніки й телекомунікаційного обладнання, чорнові записи з даними банківських платіжних карток і документацію з доказами протиправної діяльності.

Справу розслідують як шахрайство. Триває слідство.

Раніше у Вінниці викрили злочинну групу шахраїв, які через нелегальні кол-центри щодня виманювали в людей майже $20 тис.

Шахраї орендували у Вінниці приміщення, облаштували їх необхідною оргтехнікою.

Зловмисники винайняли молодих працівників і навчили їх, як певними схемами виманювати гроші в людей.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!