Афганську телеведучу не пускають на роботу на тлі обіцянок "Талібану" зберегти права жінок

Телеведучу державного афганського телеканалу RTA Pushto Шабнам Давран не пускають на роботу. Бойовики "Талібану" обіцяли, що збережуть права жінок і дозволять їм працювати за контрактом.

Про це жінка публічно заявила у відеозверненні, пише видання AFP.

"Після зміни влади я прийшла в офіс, як і завжди. На жаль, мене не пустили, хоча я мала редакційне посвідчення. Колег-чоловіків пропустили, а мені сказали, що я більше не можу працювати, тому що система змінилася", - розповіла Давран.

Журналістка має шість років редакційного стажу.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

"Хто чує мене, якщо світ чує - допоможіть. Наші життя в небезпеці", - додала телеведуча.

Afghan woman TV news anchor stopped from working.

Shabnam Dawran, a news anchor with state channel RTA Pushto, has released a video saying she went to her office and was told to return home, despite assurances by the Taliban that women would be allowed to work under their rule pic.twitter.com/DUL5dpfist

AFP News Agency (@AFP) August 20, 2021

В афганській столиці Кабулі підприємці почали зафарбовувати зображення жінок на вітринах через оголошення шаріату після захоплення влади бойовиками "Талібану".

Шаріат - це комплекс приписів, що визначають і формують релігійну совість і моральні цінності мусульман. Під час правління талібів в 1996 2001 роках в Афганістані запровадили радикальний шаріат. Заборонили телебачення, музику, алкоголь, комп'ютери, шахи. Жінки не мали права залишати оселі без супроводу. Дівчаток не пускали до шкіл і заборонили освіту. Жінок змушували носити паранджу з вузьким розрізом для очей.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

34