Агресія Росії на Азові: Рада повинна затвердити введення воєнного стану

Засідання парламенту пройде в закритому режимі.

Після нічного засідання "військового кабінету" президент і Рада нацбезпеки і оборони вирішили звернутися до Верховної Ради з пропозицією проголосувати за введення воєнного стану. Через російську агресію в Керченській протоці скликають позачергову сесію парламенту. Надзвичайне засідання відбудеться сьогодні, 26 листопада, о 16:00 в закритому режимі. Негайну мобілізацію поки не оголошують, але президент закликає резервістів бути напоготові. Петро Порошенко також додав, що введення воєнного стану не передбачатиме обмеження конституційних прав і свобод. Ввести військовий стан пропонують на 60 діб. Його можуть скасувати в будь-який момент, як тільки ситуація стабілізується, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

"Запровадження воєнного стану не означає оголошення війни. Україна ні зким не планує воювати. Воєнний стан вводиться виключно з метою посиленняоборони України на тлі зростаючої агресивності і акту неприхованої агресіївідповідно до міжнародного права з боку Російської Федерації", - заявив Порошенко.

В свою чергу секретар РНБО Олександр Турчинов виступив з пропозицією:"Визнати за необхідне введення в Україні особливого режиму для створенняумов по відбиттю збройної агресії, усунути загрози державній незалежності ітериторіальної цілісності України. У зв'язку з цим, запропонувати президентуУкраїни ввести воєнний стан в Україні терміном на 60 діб".

Агресію Росії в Керченській протоці Президент Петро Порошенко сьогодні обговорить зГенеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом і міжнародними партнерамиУкраїни.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

45