Як правильно вирощувати розсаду на підвіконні ‒ корисні поради

Квартира не завжди може бути комфортною для вирощування розсади. Чимало залежить від розташування вікон та особливостей освітлення.

Але нестача світла ‒ лише один з факторів, що заважають розвиватись рослинам. Кілька порад про те, як правильно розмістити розсаду на одному підвіконні, щоб рослини краще розвивались, зібрала Gazeta.ua.

Для розсади краще обрати найбільш освітлене підвіконня. Це має бути південна сторона будинку. Якщо немає такої можливості, доведеться користуватись фітолампами.

Для нормального росту і розвитку саджанців на площі 100×10 см може розміститися не більше 14 рослин баклажанів або високорослих томатів віком вісім тижнів. Низькорослих томатних сортів на такій же площі може вміститься 18 штук, якщо це кущі віком до 6 тижнів. Розсади капусти і перцю у віці до восьми тижнів така площа вміщує до 36 і 30 кущів відповідно. А якщо на підвіконні влаштувати стелаж, можна збільшити корисну площу у 1,5-2 рази. Важливо, щоб другий ярус був не нижче, ніж на середині вікна.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Перед тим, як виставляти розсаду на підвіконня, потрібно закрити всі щілини, через які може надходити холодне повітря. Рослини також потрібно захистити й від сухого та теплого повітря, що йде від батареї. Ізолювати можна підручним матеріалом, або періодично вкривати радіатор вологою тканиною.

Найкращою температурою вважається: для томатів ‒ 20-25℃ тепла, перців і баклажанів ‒ 25-30℃, для капусти ‒ 18-20℃, для огірків ‒ 25-28℃.

Якщо погода сонячна, розсаду слід поливати кожні день-два, а в жаркій кімнаті до двох разів на день. Якщо холодно й похмуро, полив скорочують.

Для кожної культури індивідуально встановлюється додаткове підсвічування. Так, для пасльонових це 12-15 годин на день.

Потрібно також звертати увагу на вологість повітря. Оптимальною вважають такі показники:

для перцю і баклажанів ‒ 60-65 %;

для огірків, кабачків і цвітної капусти ‒ 70-80 %;

інші культури комфортно себе почувають при вологості повітря ‒ 70 %.

Більшість насіння розсади висівають не раніше кінця лютого початку березня. Але є деякі рослини, які потрібно сіяти вже у січні. Поради щодо раннього висівання розсади зібрала Gazeta.ua.

Мікрозелень, тобто злакові, трави й овочі, які збирають одразу після пророщування, легко вирощувати вдома. Уже за один-три тижні можна збирати врожай на підвіконні й додавати в салати, супи й смузі.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

75