Активісти РЕТА ходять голими і кидають фарби в хутряні шуби

21 серпня 1980 року американські захисники прав тварин Інгрід Ньюкирк і Алекс Пачеко заснували організацію "Люди за етичне поводження з тваринами", PETA. Почавши скромно, організація незабаром стала провідною і найбільш суперечливою щодо захисту прав тварин у світі.

Інтерес Ньюкирк до захисту тварин почався 11 років перед цим, коли знайшла кількох покинутих кошенят і була вражена умовами, які чекали їх в притулку для тварин Нью-Йорку. Вона відмовилася від планів стати біржовим маклером і замість цього зосередилася на тваринах. У 1980 році почала зустрічатися з аспірантом і активістом Пачеко, який плавав на борту корабля для захисту китів, і незабаром вони стали співзасновниками PETA. Вони залучили в організацію тисячі прихильників.

Перша велика кампанія PETA розпочалася в наступному році, коли Пачеко отримав роботу в дослідницькому центрі, щоб викрити експерименти, що проводять там над мавпами. PETA розповсюдила фото мавп, яких містили в жахливих умовах, що призвело до поліцейського рейду і, в підсумку, до першого обвинувального вироку за звинуваченням у жорстокому ставленні до тварин.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Далі PETA продовжувала приділяти увагу жорстокому ставенню до тварин. Вони продовжували проводити таємні операції та подавати позови, але, мабуть, найвідоміші були маркетингові кампанії. У рекламній кампанії початку 1990-х вони зобразили криваві сцени з бійні тварин з такими написами як "Хочеш із цим картоплі?". В іншій кампанії кілька оголених знаменитостей виступили на знак протесту проти хутряної індустрії. Активісти РЕТА в кампаніях носять костюми у вигляді тварин, розфарбовують під них тіла чи взагалі ходять голі, щоб привернути увагу до своїх тем, або навіть кидають червону фарбу, що символізує кров, в людей у хутрі.

PETA критикують з усіх боків. Багато хто вважає їх екстремістами і вважає їх методи неприйнятними, в той час як інші критикують готовність PETA працювати з корпораціями в таких галузях, як фаст-фуд чи мода, для поступового покращення умов утримання тварин. Треті стверджують, що PETA грає величезну роль, зосереджуючи увагу на суперечках в ЗМІ, а не на конкретних змінах.

Проте PETA досягла ряду реформ в області прав тварин - переконала деякі з найбільших світових модних брендів не використовувати хутро, заборонити випробування на тваринах в більш ніж 46 тис. компаній з догляду за собою, припинила використання тварин в автомобільних краш-тестах, закрила ряд цирків з тваринами, і викрила тисячі випадків жорстокого ставлення до тварин у світі.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

39