Американці почали місію в Афганістані

7 жовтня 2001 року війська західних союзників під егідою США розпочали операцію зі знищення військової інфраструктури Афганістану.

Після виведення радянських військ із Афганістану у 1989 році в країні почалась громадянська війна між урядовими військами, які підтримував СРСР, і загонами моджахедів, яких підтримували Пакистан, США і ряд інших країн. Вона закінчилась у 1996 році перемогою руху "Талібан", який на більшій частині країни проголосив створення "Ісламського емірату Афганістан".

Подписывайтесь на наш телеграм канал новостей - INKORR

11 вересня 2001 року терористи з "Аль-Каїди" атакували США. Загинули 2977 людей. "Аль-Каїда" знайшла притулок в Афганістані. Америка звернулись до талібів з вимогою видати лідера терористів Усаму бін Ладена, а також все керівництво організації. Отримавши 21 вересня відмову, 7 жовтня США силами авіації і воєнних кораблів завдали ударів по стратегічних позиціях талібів. Із підтримкою дій США виступили керівники Великої Британії, Німеччини і Росії.

Після місяця бомбардувань Афганістан втратив практично всю авіацію, чим скористалися противники талібів "Об'єднаний ісламський фронт порятунку Афганістану" або "Північний Альянс", який 13 листопада практично без бою захопив Кабул. 25 листопада в Афганістані висадився перший військовий контингент США, який 7 грудня захопив Кандагар - головне місто, яке на той момент було під контролем талібів.

20 грудня 2001 року рішенням Ради Безпеки ООН створили "Міжнародні сили сприяння безпеці", які мали допомогти тимчасовому уряду Афганістану сформувати державні інституції. Україна надала право військово-транспортним літакам США використовувати свій повітряний простір і три аеродроми для польотів в район бойових дій, а з 26 січня 2007 року направила військовий контингент.

Усаму бін Ладена американці убили 2 травня 2011 року у його будинку в пакистанському місті Абботтабад. У 2011 році міжнародний контингент почали скорочувати, а з кінця 2014 року афганські національні сили безпеки перебрали відповідальність за Афганістан. Проте частина військ НАТО залишалася в країні. До вересня 2021 року Америка та її союзники вивели всі війська з країни, яку одразу захопили таліби.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!