Американця запідозрили у нетверезому водінні: виявилося, його тіло виробляє алкоголь

У штаті Північна Кароліна поліцейські затримали чоловіка через підозру у водінні в нетверезому стані. Поліція не повірила йому, коли він сказав, що не вживав алкоголю. Однак пізніше з'ясувалося, що шлунок цього чоловіка самостійно виробляв алкоголь.

Під час затримання чоловік відмовився здавати дихальний аналіз і його доставили до лікарні для здачі. Рівень алкоголю в крові водія становив 0,2%, що приблизно у 2,5 раза вище допустимої в США межі. Ні поліцейські, ні медики не вірили його словам, що він не вживав алкоголю.

Лише згодом вчені з медичного центру університету Ричмонда в Нью-Йорку врешті виявили, що чоловік говорить правду. У шлунку цього чоловіка виявили дріжджі, які, ймовірно, перетворювали вуглеводи з їжу, яку він їв, в алкоголь. У нього було рідкісне захворювання, відоме як синдром ферментації кишківника. 

«Ці пацієнти мають ті ж самі наслідки алкоголізму: запах, дихання, сонливість, зміни ходи. Це схоже на сп'яніння алкоголем, але єдина відмінність у тому, що ці пацієнти можуть лікуватися протигрибковими препаратами», — сказав Фахад Малік, провідний автор дослідження та головний спеціаліст з внутрішніх хвороб в Університеті Алабами в Бірмінгемі.

Як з'ясувалося з історії хвороби, зміни в організмі чоловіка помітили у 2011 році, після того, як він поранив палець і пройшов курс лікування антибіотиками. Через тиждень після закінчення прийому ліків у нього з’явилися нехарактерні риси в поведінці: депресія, безпричинна агресія, провали в пам’яті та відчуття туману в голові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   У Києві відклали повний перехід на е-квиток

Дослідники вважають, що антибіотики, які він тоді вживав, змінили мікрофлору кишківника та спричинили ферментацію.

Після дослідження вчені застосовували протигрибкову терапію та пробіотики, щоб допомогти нормалізувати бактерії в кишківнику. Чоловік знову може спокійно їсти піцу.

«Приблизно через 1,5 роки він залишається безсимптомним і відновив свій попередній спосіб життя та може вживати звичну їжу, все ще епізодично перевіряючи рівень алкоголю», — писали автори дослідження.

На сьогодні є лише декілька досліджень, які підтверджують випадки синдрому бродіння кишок. Цей стан рідко діагностується, а в минулому його навіть сприймали як міф.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

163