Amnesty International описала знущання силовиків Лукашенка з мігрантів

Правозахисники звинуватили білоруських прикордонників у жорстокій поведінці з мігрантами та здирстві.

У доповіді "Моє тіло посиніло від побоїв" зібрали розповіді 75 біженців, які із липня по листопад 2021 року опинилися на кордоні Білорусі з ЄС, йдеться на сайті Amnesty International.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знову майже 100 нелегалів намагалися прорватися з Білорусі в Польщу

Мігрантам обіцяли, що зможуть безперешкодно перетнути кордон Євросоюзу. Серед опитаних, сім'ї з дітьми. Більшість - громадяни Іраку.

Стверджують, що білоруські прикордонники кийками і прикладами автоматів били людей, погрожували нацькувати на них сторожових собак і змушували перейти на польську територію, зокрема через холодну річку зі швидкою течією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Зелені чоловічки" атакують кордони Європи. Мінськ і Москва організували міграційну кризу

Роз'єднували сім'ї. Про це, зокрема, згадує сирієць, якого привезли з Мінська на кордон з Євросоюзом на військовій вантажівці у складі групи з 80 осіб.

У звіту йдеться, що білоруські прикордонники користувалися безпорадним становищем мігрантів, били їх і часто забирали гроші та мобільні телефони. Багато з них опинилися в малонаселених районах на кордоні з Польщею. Декілька людей розповіли, що змогли залишити цю зону, лише коли дали хабар білоруським прикордонникам.

Правозахисники звинувачують також польських прикордонників у насильстві до мігрантів. Ті силою видворяли людей, які дісталися території ЄС.

Міграційна криза на білоруському кордоні з країнами ЄС почалася влітку і загострилася на початку листопада. Особливо неспокійно було на білорусько-польському кордоні. До грудня кількість мігрантів там зменшилася, а стихійні табори зникли. Білоруська влада розмістила частину мігрантів у логістичному центрі поблизу. Близько тисячі осіб із тих, хто приїхав, покинули Білорусь, вилетівши до Іраку.

Країни ЄС звинувачують режим Олександра Лукашенка у створенні міграційної кризи на кордоні. 2 грудня Євросоюз увів п'ятий пакет санкцій проти Білорусі. Під обмеження потрапили 17 фізичних осіб та 11 організацій, серед яких авіакомпанія "Белавіа" і "Белоруснафта". Аналогічні кроки вжило міністерство фінансів США.

Протягом доби 18 грудня польський кордон з боку Білорусі намагалися нелегально перейти 76 мігрантів.