Андрій Верхогляд воював шість років

У бою з російськими окупантами на Донбасі 23 червня загинув майор 72-ї бригади імені Чорних запорожців 27-річний Андрій ВЕРХОГЛЯД із Новограда-Волинського на Житомирщині.

 Андрій завжди був усміхнений, спокійний і зібраний. Навіть коли сам нервував, міг людині вселити спокій, говорить товариш Володимир Рунець. Вперше ми зустрілися з Андрієм в Авдіївці. І пережили так багато всього, що здається, за плечима не роки, а століття. Був мужнім і порядним. Завжди беріг своїх людей і щодня наближав Україну до перемоги.

Андрій Верхогляд народився в сім'ї військовослужбовців. Коли почалася війна, навчався на другому курсі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. 2016-го після випуску приїхав у зону бойових дій. Його призначили командиром взводу. Мав позивний "Лівша".

 Ми поїхали у штаб із товаришем. Того ж дня нас відправили до Волновахи. А як видали шоломи й бронежилет одразу на передову, згадував він.

Під час боїв у районі Авдіївки був поранений за кілька метрів розірвалася граната. З його тіла лікарі витягли понад 20 осколків. Повернувся на фронт у січні 2017‑го. Його підрозділ відбивав атаку диверсійно-розвідувальної групи противника в промисловій зоні Авдіївки. Майже тиждень бійці під командуванням Верхогляда утримували позиції, доки на підмогу не прийшли основні сили батальйону.

Андрія Верхогляда поховали в рідному місті. Він був одружений. Залишилися батьки й донька.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

21