Арахамія допускає розширення дії "економічних паспортів" на пенсіонерів

Голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія припускає розширення дії "економічного паспорта" українця на пенсіонерів.

У першу чергу, йдеться про громадян старше 70-80 років, сказав Арахамія в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Звичайно, є за що цю ініціативу критикувати. Наприклад, вона поширюється на дітей 2019 року народження, а не на всіх дітей. Але логіка наша проста з якогось моменту треба починати, а потім цю ініціативу розширювати, як на інших дітей, так і на пенсіонерів. Оскільки в пенсіонерів, особливо старше 70-80 років, взагалі немає можливості в додаткових заробітках, і їм треба отримувати базовий дохід", - зауважив депутат.

Після ухвалення відповідного закону жоден з політиків не скасує економічні паспорти, впевнений Арахамія.

"Ніхто цього не зробить, бо це буде політичне самогубство забрати гроші в дітей. Навіть якщо буде криза", - каже політик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці висловилися щодо ідеї Зеленського про економічний паспорт

Учасниками Фонду майбутніх поколінь, який акумулюватиме внески на індивідуальних рахунках, стануть народжені з 2019 року діти. Виплати із системи економічного паспорта можна буде витратити на навчання, придбання житла після досягнення повноліття, а також лікування тяжких захворювань, або за наявності критичних станів здоров'я до досягнення 18 років.

Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді два законопроєкти щодо запровадження економічного паспорту. У владній команді очікують, що діти, які матимуть економічний паспорт і отримуватимуть на спецрахунки кошти від рентних платежів, на момент досягнення повноліття матимуть на рахунках $10 тис. в еквіваленті у гривнях з урахуванням інфляції.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

59