Арахамія розповів, чому в Україні не буде електронного голосування

В Україні зараз неможливе проведення виборів онлайн.

Про це сказав голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, передає "Інтерфакс-Україна".

"Одразу розставимо крапки над "і". Опоненти розганяють ідею, що буде голосування за допомогою мобільного телефону. Це неможливо. Згідно з Конституцією у нас процес голосування таємний, вас не мають права ідентифікувати. А мобільний ідентифікує", - сказав він.

Арахамія підтримав проведення електронного підрахунку голосів на виборах, як це роблять у США та інших країнах.

"Електронне підрахування голосів зробило б виборчий процес прозорішим, дав змогу би оперативніше обробляти дані", - зазначив він.

До найближчих виборів навряд запустять електронне підрахування голосів. Для цього необхідно закупити обладнання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прогульники року: кого з нардепів найчастіше позбавляли виплат

"Ми не до кінця ще провели діджиталізацію, щоб усі дані йшли через захищені канали зв'язку. І, чесно кажучи, поки що електронне підрахування голосів на виборчих дільницях малоймовірне. Можливо, як експеримент на певних дільницях, щоб показати, як це може працювати. Паралельно зі звичним підрахуванням", - підсумував депутат.

Імовірність розпаду парламентської монокоаліції становить майже 10%. Про це сказав голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. "Тому що починається передвиборчий цикл і ніхто не хоче бути політичним камікадзе. Ти вийшов із партії і на тобі одразу штамп "зрадник". Люди це так сприймають, ми бачимо в округах", - сказав нардеп.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

22