Арктичний холод і мороз до -18°С: оновили прогноз на тиждень

У вівторок в Україні температура повітря вдень знизиться до -3...9°С, у Сумській та Чернігівській областях буде до -9...12°С.

Вищими будуть градуси у південній частині, повідомила синоптикиня Наталка Діденко у Facebook. Водночас у середині тижня арктичне повітря добереться й туди.

"За дороги та тротуари через морози нарешті легально вчепиться підступна ожеледиця, яка, періодично маскуючись під порядну, штовхатиметься аж до березня. До п'ятниці морози випробовуватимуть наші носи, тепломережі та складність вибору між елегантним пальто й товстелезним безформенним пуховиком", - йдеться у повідомленні.

Поступово, на тижні, морози міцнішатимуть і вночі досягатимуть -9...16°С, місцями -18°С, вдень -5...12°С. Сніг 21 грудня літатиме невеликий, подекуди просто втримається волога хмарність.

У Києві на день зимового сонцестояння серйозного снігу не очікується. А ось арктичне похолодання - будь ласка. У найближчу найкоротшу ніч року та протягом завтрашнього дня буде -6...10°С.

Наприкінці тижня атмосферні фронти принесуть потепління до відлиги, мокрий сніг із дощем та сильний вітер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні оголосили штормове попередження

Температура повітря 21-23 грудня в нічні години може опускатися до -12...18°С. Удень мороз у межах -5...10°С. Ще є час підготуватися - купити товстішу шапку, додатковий обігрівач, утеплити домівку, залагодити необхідні справи, пов'язані з біганням вулицями, і перевірити системи опалення.