AstraZeneca перейменувала свою вакцину після скандалу

Маркування продукту і його упаковка тепер можуть виглядати інакше

AstraZeneca перейменувала свою вакцину від коронавірусу в Vaxzevria – тепер назва препарату не містить назви фармкомпанії. Ребрендинг відбувся на тлі скандалу з побічними ефектами і перебоями в постачанні оксфордської вакцини.

Про перейменування вакцини повідомило Європейське агентство з лікарських засобів (EMA), пише INKORR.com

Зміну було схвалено 25 березня за заявою компанії. Раніше препарат називався «вакцина від COVID-19 AstraZeneca», міжнародна непатентована назва – вакцина проти COVID-19 (ChAdOx1-S [рекомбінантна]).

Через зміну назви маркування продукту і його упаковка тепер можуть виглядати інакше.

Свій препарат AstraZeneca перейменувала після того, як оксфордська вакцина стала причиною вакцинного скандалу в Європі: були зафіксовані випадки формування тромбів у щеплених вакциною, після чого десятки європейських країн відмовилися від використання препарату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  В Україні очікують першу поставку вакцин від COVAX до 15 квітня

Навіть після того, як ЕМА провело перевірку і повідомило, що доказів зв'язку між вакцинацією препаратом AstraZeneca і ризиком утворення тромбів немає, деякі країни (Норвегія, Швеція, Фінляндія, Ісландія та Ірландія) досі не відновили використання препарату.

Німецький інститут Пауля Ерліха зареєстрував 31 випадок тромбозу вен після уколу вакциною від AstraZeneca, пише Der Spiegel. У 19 випадках також повідомлялося про відсутність тромбоцитів, тромбоцитопенії. У дев'яти випадках потерпілі померли.

Цікаво, що тільки два випадки торкнулися чоловіків, 36-річного та 57-річного віку. За даними інституту, всі інші випадки стосуються жінок у віці від 20 до 63 років.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

22