Без участі самця: народилося дивовижне акуленя

В Італії в акваріумі, де більше 10 років немає акул-самців, у акул-самок народилося дитинча.

Вчені вважають, що звичайна гладенька акула може бути продуктом безстатевого розмноження. Батьком замість самця є одна з двох дорослих самок в акваріумі. Про це пише Daily Star.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

За словами співробітників акваріума Acquario Cala Gonone на Сардинії, дві самки живуть пліч-о-пліч вже більше десяти років.

Це може бути перший випадок партеногенетического відтворення у акул. Цей процес природним чином відбувається у деяких рослин, у безхребетних, таких як скорпіони і бджоли, у хребетних, таких як деякі риби і рептилії, і в дуже рідкісних випадках у птахів. Це форма безстатевого розмноження, при якій жіноча яйцеклітина перетворюється в ембріон без запліднення спермою. Зазвичай одна яйцеклітина діє як сперматозоїд і запліднює іншу.

Швидше за все, малюк-акула буде точним клоном однієї з дорослих самок. Персонал акваріума відправив зразки ДНК акул в спеціалізовану лабораторію в надії підтвердити цю теорію.

Якщо теорія підтвердиться, це стане значним науковим проривом. Доказ, що ця форма розмноження можлива у акул, може призвести до подальших досліджень того, чи зустрічається цей процес в інших тварин в дикій природі.

У 2012 році схожий випадок стався в каліфорнійському акваріумі, де в акваріумі народилася маленька акула разом з трьома дорослими самками. Ці акули не контактували з самцями п'ять років. Однак аналіз ДНК показав, що дитинча акули мало генетичний матеріал, відмінний від дорослих. Виявилося, це був випадок тривалого зберігання сперми. Попередні дослідження акул показали, що період зберігання сперми становить від 13 до 28 місяців. З огляду на, що самки не контактували з самцями принаймні 45 місяців, це найтриваліший документально підтверджений випадок зберігання сперми і успішного запліднення для будь-якого виду акул.

В Йорданії, на курорті Червоного моря акула відкусила п'яту парапланеристів. Інцидент стався в Акабскій затоці.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

120